Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Witam!


    Zachęcam wszystkich forumowiczów, którzy mają pomysł na biznes do zgłaszania się do Konfrontacji CambridgePYTHON. Celem Konfrontacji jest wsparcie osób z innowacyjnymi pomysłami w zakładaniu własnych firm.

    Zgłoszenia możecie przesyłać poprzez prosty formularz na stronie CambridgePYTHON - Start --->Zgłoszenie pomysłu

    Więcej informacji na stronie CambridgePYTHON - Konfrontacje.

    Dodam, że w zeszłym roku sam wziąłem udział wraz z kumplami, przebrnęliśmy III etapy i w tej chwili rozmawiamy z inwestorem o szczegółach inwestycji


    Chętnie odpowiem na pytania.

    Pozdrawiam
    Cogito

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Ok, zrobię jeszcze jeden update z uwagi na fakt, że zostało jeszcze 6 dni na zgłaszanie pomysłów

    Opiszę może jak wygląda przebieg, bo dostałem kilka privów od was na ten temat:

    Pierwszy etap polega jedynie na zgłoszeniu projektu poprzez formularz na ich stronie i odpowiedzeniu na kilka prostych pytań typu: jakie są wasze oczekiwania odnośnie projektu i ile czasu będziecie w stanie mu poświęci w razie zainteresowania inwestorów. Także tu wystarczy mieć ciekawy pomysł i tyle

    Drugi etap to seria szkoleń i wykładów. W zeszłym roku odbywały się one w przeciągu całych wakacji(kilka zjazdów po 1-4 dni szkoleń). Jeżeli jesteś z poza Warszawy, pomagają załatwić miejsce w akademiku. Tutaj proponuję przemyśleć znalezienie sobie zajęcia na wakacje w Wawie (praca, praktyki), bo dojeżdżanie za każdym razem jest trochę uciążliwe. Oczywiście należy to potraktować jako inwestycję w projekt, ale zawsze warto połączyć pożyteczne z pożytecznym :P

    Co do samych szkoleń, to naprawdę można się sporo nauczyć. Od sztuki prezentacji( najciekawsze IMO), poprzez strukturę prawną spółek, sposoby finansowania, metody wejścia i wyjścia ze spółki,
    pisanie biznesplanu(b. przydatne), etc., do prywatnych konsultacji z ekspertami z profesjonalnych firm doradczych.
    Mojemu zespołowi najwięcej dały same konsultacje na końcu z przedstawicielem McKinsey&Company. Dzięki niemu spojrzeliśmy na pomysł pod innym kątem i tak naprawdę musieliśmy wszystko pozmieniać - ale był to strzał w 10

    Aha i sugeruję chodzenie na szkolenia całym zespołem - zaoszczędzi wam to później sporo czasu

    Trzeci etap - Panel Inwestorów - spotkanie z rekinami Rekiny jak rekiny - zwykli ludzie po prostu Generalnie jesteście przygotowani przez konsultantów na pytania, jakie wam zadadzą, ale ogólna rada jest taka, żeby dobrze dopracować strategię wdrożenia pomysłu, info o konkurencji etc., a nie skupiać się na samej technologii.

    Szczerze powiem, że bez tych wszystkich szkoleń i spotkań, gdyby ktoś nas postawił z naszym pomysłem przed inwestorami, nie poradzilibyśmy sobie - zbyt duża przepaść między teorią a praktyką


    Potem inwestorzy mają bodajże 2 tygodnie na deklarację, którymi projektami są zainteresowani i w razie otrzymania propozycji zaczynacie bezpośrednio z nimi się spotykać i rozmawiać.

    To chyba tyle. Aha, i piszcie pytania w wątku a nie na priv

    Pozdrawiam
    Cogito

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    z ciekawosci - jaki byl wasz pomysl?

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Mogę jedynie powiedzieć jakiej dziedziny dotyczył, a mianowicie tzw "Inteligentnego domu". Mam nadzieję, że wkrótce podpiszemy umowę z inwestorem i będę mógł napisać o szczegółach.

    Generalnie projekty, które przeszły do II Etapu dotyczyły e-biznesu, Web 2.0, ICT(Information and communication technologies). Sporo było naprawdę ciekawych. Poinformuję jak tylko się wybiją