Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    Właśnie napisałem posta w dziale Ogólne/WSOP 2008 i zamiast jako ostatni, pojawił się jako nr 248 z godziną 9.46!?! Co? Jak? Dlaczego?
    Patrzac w Ogolne to ja jestem wymieniony jako autor ostatniego posta, ale jak sie wejdzie w watek to ostatni jest Sinobrody, na ktorego pytanie w zasadzie odpowiadalem...
    Ostatnio edytowane przez Przemeck ; 27-06-2008 o 08:55

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    właśnie Doli coś znowu namieszał? nasza strefa czasowa to GMT+1 jakbyś zapomniał

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    A to nie jest tak ze zima jestesmy gmt+1, a latem gmt+2 ?

  4. #4
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Strefy czasowe są niezmienne bo zależą od położenia geograficznego, a przesunięcie czasu występuje we wszystkich strefach. Natomiast jak to wygląda z punktu widzenia czasowstrzymywacza na forum to już inna kwestia

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    hmm, jestes pewien? bo cos mi po glowie chodzi ze czas gmt nie zmienia przez caly rok

  6. #6
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Strefy są niezmienne, a przesunięcie czasu to "ręczna machinacja" mająca na celu zaoszczędzenie kilku $$$ Jednak nie wszystkie kraje zmieniają czas np. Japonia.

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    Bez względu na to (choć weeskacz ma rację) ustawienia powinny być chyba takie aby ostatnie posty nie wskakiwały w środek wątków...

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Mi też wskoczył post w środek (cofnął się ok. godziny) w wątku o youngturks.pl. A na dodatek znowu muszę odświeżać stronę, żeby zobaczyć nowe posty.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Weeskacz, GMT (bardziej poprawnie to chyba UTC) jest stałe - to jest czas słoneczny na południku zerowym. Właśnie czas zimowy/letni zmienia się względem GMT. W lecie mamy GMT+2

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Trias masz jakieś kompleksy czy masz coś do mnie osobiście? Bo nie widzę żadnego innego powodu dla którego powstał Twój post. Naprawdę daj spokój przecież to wiedza z podstawówki. Zamieszanie z czasem powoduje przejście na czas letni jednak nie we wszystkich krajach praktykowane co dodatkowo miesza w niektórych strefach.

    Żeby było śmieszniej to obecnie mamy:
    GMT+1 + DST = CEST Central European Summer Time
    jak zwał tak zwał ale Polska na lato nigdzie nie migruje i pozostaje na swoim miejscu na mapie