Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: ubezpieczenie

  1. #1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    tak sie zastanawiam, co "zawodowi pokerzysci" robia w takim przypadku:

    nie majac pracy i nie placac ZUS-ow nie mamy zadnego ubezpieczenia, mozna sie zarejestrowac jako bezrobotny, ale to tez nie trwa wiecznie...
    czy wukupujecie wtedy jakies ubezpieczenie?? czy moze skladki na NFZ???

    jak to jest?? albo jakie macie pomysly co z tym zrobic mozna??

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    chyba najsprytniej samemu sobie miec odlozona kwote na wszelki wypadek i wtedy zawsze mozna isc prywatnie w przypadku jakies choroby

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    12
    Ja myślę, że najbardziej EV+ jest zarejestrowanie sie jako rolnik. Kupuje sie ziemie, ktora tez jest dosyc dobra inwestycja i placi sie krus, ktory jest nieporownywalnie mniejszy niz zus, a w razie wypadku mamy ubezpieczenie, choc z taka sluzba zdrowia jaka mamy to o dupe je rozbil.

    No, ale mysle, ze nie jest to zle wyjscie

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    chyba najsprytniej samemu sobie miec odlozona kwote na wszelki wypadek i wtedy zawsze mozna isc prywatnie w przypadku jakies choroby
    no a jak bedziesz mial wypadek i poskldaja cie i zapspierwaja 100 tys?? wtedy twoje odlozone starczy ??

  5. #5
    KRUS ftw. Ostatnia skladka za kwartal emerytalna + ubezpieczenie wyniosla 300zl.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Już dawno uniemożliwiono proste kupowanie/dzierżawienie ziemi i zostawanie rolnikiem. Sprawa nie jest już taka prosta jak 10 lat temu, aczkolwiek po spełnieniu jakiś tam warunków i odczekaniu jakiegoś czasu, nadal możliwa. Można się za to niezależnie ubezpieczyć w NFZ, np.

  7. #7
    Jestes pewien? Ja rok temu kupilem sobie prawie hektar pola i tydzien nie minal i juz bylem rolnikiem zapisanym w krusie.
    Co smieszne taki ze mnie rolnik ze jescze tego swojego pola na oczy nie widzialem lol.
    Ostatnio edytowane przez szwindel ; 03-07-2009 o 20:48

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez deleo Zobacz posta
    no a jak bedziesz mial wypadek i poskldaja cie i zapspierwaja 100 tys?? wtedy twoje odlozone starczy ??
    hehe wtedy pieniadze beda najmniejszym problemem bo wiekszym bedzie powazna choroboa lub uszkozdenia ciała :P

  9. #9
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Taa...Sebkrol...a czy Ty czasem nie podlegasz pod ubezpieczenie rodziców?

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Zawsze mozna sie ubezpieczyc indywidualnie. Jak jeses leniwy to kosztuje Cie to niecałe 300 zł miesiecznie. A jak lubisz powkurzac urzednikow i masz czas zeby raz w miesiacu przejsc sie do ZUSu i NFZetu to bedzie Cie to kosztowac 150 zł miesiecznie.

    Pozdrawiam