Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Witam.
    Nie zauważyłem wcześniej takiego wątku więc chciałbym takowy założyć:P

    Mianowicie chodzi o to że gram już trochę czasu w pokera, zaczynałem jak każdy tj. od niskiego bankrolla itd. Na początku było czytanie artykułów, analizowanie rąk, przeczytanie 3 tomów Harringtona (turniejowych) itp itd. Po jakimś czasie gdy w jakiś tam sposób udało się to wszystko wcielić w życie, zastanawia mnie jedna rzecz, co dalej?

    Czy Wy mając za sobą zwykłe ABC i kilka że tak powiem "sztuczek" uczycie się zbierając doświadczenie? Czy czytanie dodatkowych artykułów i czytanie książek na coś się jeszcze przydaje?
    Czy może najłatwiejszym sposobem i najbardziej efektywnym jest granie granie i jeszcze raz granie i czekanie aż bankroll pozwoli na wejście na wyższe stawki?

    Tak naprawdę teraz stoję w takim miejscu że grając ostatnio turnieje za 5,5$ (wcześniej tylko cash i sng), zagrałem dopiero kilka, kilka razy w kasie, raz 2nd place (140$), zastanawiam się czy jest sens szukania czegoś w necie na temat pokera albo ściąganie pdfów i czytanie książek czy jedynym teraz sposobem doskonalenia gry jest analiza rąk na tym forum i zbieranie doświadczenia :P

    Jak Wy doszliście do takiego poziomu jaki reprezentujecie?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ja nie reprezentuję żadnego poziomu ale kluczem do sukcesu jest:

    - pozbywanie się znacznego wpływu wariancji poprzez granie dużej ilości rozdań/turniejów, uzyskanie miarodajnego sample size

    - analiza własnej gry, może jakiś coaching

    - ciągłe poszerzanie wiedzy pokerowej, oglądanie filmów instruktażowych, przeglądanie analiz rąk, dyskusja o rozdaniach z innymi pokerzystami

    - samozaparcie i systematyczność

    - brak pociągu do gamblingu (tyczy się głównie pokera w kasynach)

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Może poszukaj jakiegoś trenera

    Czytanie książek zawsze(przeważnie) coś daje.


    Nie wiem na ile jesteś zdolny,ale czasami sam nie jesteś w stanie przez tylko doświadczenie, wskoczyć na następny poziom.Bo być może masz np.mylne założenia.

  4. #4
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Anoxic na psie mamy turnieje po 4-8k ludzie, jak uważasz jaki sample size wystarczy? Moim zdaniem to są bzdury z tym sample sizem. Bo próbka 2000 turniejów nadal jest zbyt niewielka...

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2009
    Przegląda
    Czestochowa
    Posty
    4
    do autora :

    gdzie zdobyłeś te książki

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez Daveronio Zobacz posta
    do autora :

    gdzie zdobyłeś te książki
    1. w sklepie
    2. w internacie na tzw systemie torrent.

    zapewne.