Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1
    Witam i proszę o ocenę i/lub poradę jak tą rękę rozegralibyście na moim miejscu.

    Stolik b. agresywny. 25 graczy w grze. Moja ręka to 88. Blindy 3,5/7K ante 700. Pula 16,1K.

    Moje pierwsza myśli biorąc pod uwagę mój stack 123K, stak średni 210K, pozycję UTG+1 i nie najgorszą, ale i nie super mocną rękę to all-in. Niestety rozegrałem ją tak:

    Seat 1: Bazeman11 (111933 in chips)
    Seat 2: chilipepp (294469 in chips)
    Seat 3: badgergav (305476 in chips)
    Seat 4: nikbisee (333559 in chips)
    Seat 6: ripredanddj (89940 in chips)
    Seat 7: Rich_Page (138814 in chips)
    Seat 8: VictorVaughn (175640 in chips)
    Seat 9: fajlon (123150 in chips)
    ripredanddj: posts small blind 3500
    Rich_Page: posts big blind 7000

    Do mnie fold, ja raise 17K, BB push z AsTs. Ja call.

    Stół:
    Ad 2s 5s 7s 6h

    I pytania, które nie dają mi zasnąć:

    1. Fold PF nie wchodzi w rachubę, tak?
    2. Czy all-in PF byłby lepszy?
    3. Czy po pushu od BB sprawdzacie, czy zrzucacie? Gość grał średnio, na OPR nie ma dobrych wyników.
    4. Czy all-in BB z ATs był dobry/poprawny, biorąc pod uwagę, że straciłem wcześniej 40% staka z AK przeciwko restealowi przeciwnika z A7.

    Możecie się rozpisywać, będę wdzięczny za wszelkie komentarze

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    1. Tak
    2. Zależy od stołu. Jeśli jest agresywny to może jest ok, ale przeciwko większości przeciwników raise-fold jest na ogół lepszy. Ciężko jednoznacznie stwierdzić.
    3. Zależy od readów.
    4. Też zależy od readów.

    Cieszę się, że pomogłem.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Na korzyść foldu przemawia to, że otwierałeś z EP i raczej bez dobrej ręki BB nie będzie restealował (jeśli 3-bet vs UTG+1 można nazwać restealem ). Jeżeli BB nie był nad wyraz aktywny to raczej fold. Ale call all-ina nie jest dużo (o ile wogóle) gorszy.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Posty
    153
    Dla mnie bezwzglednie pas

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    Cytat Zamieszczone przez Karas Zobacz posta
    Dla mnie bezwzglednie pas
    bo...

    Jeśli już się wypowiadasz, napisz pełnym zdaniem - argumenty

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    12
    1.allin pre: pushujac z tej pozycji jest szansa, ze ktos zrzuci rece takie jak ATs, jesli nie to mamy flipa

    2.raise/fold: jesli gosc z BB pushuje, a nie gral jak swir to ma albo dwie wysokie karty, albo PP wyzsza niz twoja-dlatego tez moznaby to zrzucic ale... zostaloby ci 106k plus zaraz jestes na BB i spadasz do ok. 95k - malo, chociaz mozna jeszcze kilka miejsc z tym przeczekac i liczyc na jakas silna reke(np.88?:P) i podwojenie.

    3.raise/call: patrzac na to, ze gosc cie podbil z ATs, to call nie byl zly...
    ...ale skoro sprawdzasz allina liczac(chyba) na wygranie "tylko" flipa, to lepiej samemu spushowac.
    /pytanie - czy spasowalbys ta reke jesli na allinie postawilby cie ktos inny?(oczywiscie nie biore pod uwagi sytuacje, w ktorej za toba jest push i call)/

    dlatego najbardziej podoba mi sie opcja nr1-tym bardziej, ze stol jest agresywny(i moze dlatego mash ma sie czym chwalic w MTT, a ja nie :P)

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Dla mnie tez tutaj jest close push preflop, ale chyba jednak troche za duzo zetonow, wiec raczej opowiadalbym sie za standard betem. Przy allinie to tak jak mash napisal zalezy kto go zrobil, czy zakladasz ze moglby zrobic to z parka gorsza niz 88? Ewentualnie czy koniecznie musisz juz startowac do flipa ? Ja tutaj bet i fold po pushu BB.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Ja szczerze nie jestem jakis super zaawansowanym graczem lecz rozegralbym to 2.5 bb PF jesli ktos przebije fold fold na flopie gdy nie trafimy 8 ewentualnie przychylny flop wtedy mozna probowac push .

    Wporzadku taki sposob rozegrania ? Bylbym wdzieczny za komentarze i uwagi.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Jeśli jest agresywny to może jest ok, ale przeciwko większości przeciwników raise-fold jest na ogół lepszy.
    Raise fold na ~18bb? Imo open shove