Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Pomyślałem sobie, że poobserwuję trochę grę graczy wygrywających w MTT.

    Poświęciłem wczoraj prawie 6h (!!!), żeby popatrzeć jak w SM poczyna sobie pewien Węgier - twirlpro (zainteresowanych jego wynikami odsyłam do officialpokerrangings). Byłem bardzo ciekaw jaką stosuje strategię (mniejsza o karty).
    I co?
    Otóż gość gra wyłącznie przeciwko shortom. Jak sęp. Żadnych potyczek z równymi sobie, żadnych coin-flipów na własnych AI. Ale shorty atakuje bez wahania z granicznymi (i słabszymi) rękami. QJs, K2o, 98o - to wystarczające karty do sprawdzenia AI preflop oppa za max 15% własnego stacka.
    Z awantur z monsterami wycofuje się natomiast natychmiast w zasadzie nigdy (!!!) nie oglądając flopa.
    Ciekawe, nie?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    ta ale najpierw musi wygrac troche zetonow zeby mogł callowac ai shorta za maks 15%

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    To prawda. Ale dojście do "przyzwoitego" stacka w początkowej fazie (pierwsze 1-2h dużego turka) nie jest takie trudne. O wiele ciężej tę tendencję podtrzymać.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    a co w tym takiego ciekawego,chyba normalne ze vs short 10%-15% nasz stack callujemy z duuuuuzo szerszym zakersem,a to ze nie gra na zadne coinflipy to nie ma takiej opcji zeby dojsc daleko nie maja za soba paru coinflipow,chyba ze gral tylko o platne a w o nie wierze

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    I tak najlepszy byl wczoraj Andy grajac all ina z cutoffa za 20bb, gdy AJK siedzial na BB, sprawdzil go z AQs, Andy pokazal T9s, T na flopie i bye bye AJK.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    a co w tym takiego ciekawego,chyba normalne ze vs short 10%-15% nasz stack callujemy z duuuuuzo szerszym zakersem,a to ze nie gra na zadne coinflipy to nie ma takiej opcji zeby dojsc daleko nie maja za soba paru coinflipow,chyba ze gral tylko o platne a w o nie wierze
    Jasne. Wszystko to normalka. Proste i łatwe. Ale koleś agresją preflop i niemal bojaźliwą grą na flopie wygrał SM i doszedł na FT w całej furze innych turniejów. Np. dokładnie NIGDY nie callował podbicia. Ale sam przebijał, albo pasował. Tak samo reraise: albo znowu podbijał, albo pas. A po flopie naprawdę RZADKO grał CB itp. Jakaś taka nieefektowna ta jego gra - ale naprawdę skuteczna.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    125
    Jeśli ktoś nigdy nie calluje to o jego grze raczej nie można powiedzieć, że jest bojaźliwa.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Chodziło mi o preflop - to tam nie widziałem ani jednego sprawdzenia.
    W wolnej chwili popatrzcie czasem na jego grę (piszę to do początkujących i średniozaawansowanych). Naprawdę warto. To nie gwiazda - ludzie nie padają na kolana tak jak na widok nicka KidPoker. Grają normalnie. On też. Bez cudownych readów, calli na riverze z 17-tą parką itp.
    Cała gra oparta o preflop. Bo tam w donkamentach jest pokera chyba najwięcej. A na flopie i potem? Jak jakiemuś donkowi przyżre, to i Ivey/Hansen/Antonius czy inny Ferguson nie poradzą...

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    9
    ciekawą ma strategie gościu, też muszę poobserwować, może czegoś się nauczę

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Xolo Zobacz posta
    QJs, K2o, 98o - to wystarczające karty do sprawdzenia AI preflop oppa za max 15% własnego stacka.
    Nie rozumiem tego. Buduje stacka, wchodząc w rozdania, gdzie gra o 15% swoich żetonów prawie zawsze będąc dogiem. To już nie lepiej zagrać coinflipa o cały stack? No, chyba że chodzi o to, że okrada shortów z tymi rękami, a potem już po prostu opłaca mu się sprawdzać all iny ze względu na oddsy.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 05-01-2009 o 12:20