Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Rush / cash.

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Mam problem z rushem nl10. Powiedzmy że na zwykłym cashu sobie radze. Czy ktoś gra na rushu nl 10 i sukcesywnie zbiera kaske? Straszne dziwne rzeczy mi sie tam przydażają najcześciej przeciwnicy totalnie tight i zaczynam dochodzic do paranoi i pasować aa na flopie bo nie mam seta ;/
    Ile podbijać żeby oppom nie opłacało sie limpować z poketami? Czy jeśli robie standard 3xbb i koles mnie sprawdza z 22 to sie trzeba cieszyć ze popełnia bład ? Jestem z tych co staraja sie nie isc do konca z aa. Jest jakis złoty sierodek na te stawki? Bo można tam spotkać grczy strasznie tigt i strasznie luz. A jak wiadomo na nl 10 jest straszna migracja no i zbyt wiele sie nie dowiemy o oppach bo sie non stop zmeiniaja.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez kirkblade Zobacz posta
    Czy jeśli robie standard 3xbb i koles mnie sprawdza z 22 to sie trzeba cieszyć ze popełnia bład ?
    Czemu błędem jest sprawdzenie 3bb podbicia z 22?

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Bo jeśli nie trafimy seta to prawdopodobnie oddamy pule bo nie wiemy gdzie jestesmy. A trafienie seta to jakieś 15 procent ? Ale skoro pytasz to pewnie źle mysle. Prosze o wytłumaczenie.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    Seta trafisz jakos 1 raz na 8. Wiec upraszczajac 7 razy zaplacisz 3bb i bedzie cie to kosztowalo -21bb. Za osmym sprawdzeniem za 3bb stackujesz przeciwnika i wygrywasz 100bb. Tak wiec chyba nie trzeba bardziej tlumaczyc idei setminingu. Za to trzeba wziac pod uwage takie kwestie jak wielkosci stackow, prawdopodobienstwo ze ktos sie z toba zestackuje majac np overpare, ilosc osob majacych pf decyzje po tobie, czy tez ilosc calli za 3bb do ciebie itd
    Ostatnio edytowane przez kraks ; 08-10-2010 o 12:23

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez kirkblade Zobacz posta
    Mam problem z rushem nl10. Powiedzmy że na zwykłym cashu sobie radze.
    Nigdy nie grałem rush poker ale zawsze mniemałem że pomiędzy tym a zwykłym cashem nie ma istotnej różnicy. Jest inaczej? Na czym miałaby polegać ta różnica?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    Cytat Zamieszczone przez kraks Zobacz posta
    Seta trafisz jakos 1 raz na 8. Wiec upraszczajac 7 razy zaplacisz 3bb i bedzie cie to kosztowalo -21bb. Za osmym sprawdzeniem za 3bb stackujesz przeciwnika i wygrywasz 100bb. Tak wiec chyba nie trzeba bardziej tlumaczyc idei setminingu. Za to trzeba wziac pod uwage takie kwestie jak wielkosci stackow, prawdopodobienstwo ze ktos sie z toba zestackuje majac np overpare, ilosc osob majacych pf decyzje po tobie, czy tez ilosc calli za 3bb do ciebie itd
    zakladajac ze sie nawet ktos akurat za tym osmym razem zestackuje z nami kto kto powiedzial ze to my wygramy 100bb z setem ? rownie dobrze mozemy byc minus 121bb :P tak jak wymieniles nizej jest kilka czynnikow kiedy moze sie nam oplacac dokladac 3bb z 22 a kiedy nie

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    Nigdy nie grałem rush poker ale zawsze mniemałem że pomiędzy tym a zwykłym cashem nie ma istotnej różnicy. Jest inaczej? Na czym miałaby polegać ta różnica?
    ludzie chętniej pasują, gdyż w ten sposób oszczędzają nie tylko pieniądze (jak zawsze), ale i czas do rozpoczęcia następnego rozdania. za to lepsi gracze będą to wykorzystywać i częściej stealować, idąc o poziom dalej również restealować, itp.

    ale wśród graczy myślących głównie o swoich kartach, czego spodziewałbym się na nl10, oznacza to że marginalne układy są częściej pasowane, a zatem zakresy z którymi oponenci kontynuują grę są nakierowane bardziej na układy nutsowate.