Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Nl4 ak

  1. #1
    AK jest ręką którą nigdy nie wiem jak rozegrać po flopie gdy trafię top pair. W tym rozdaniu też wydaje mi się, że kompletnie się pogubiłem. Przeciwnik po 104 rekach 29/9 aggression 1.1, nie wiem jakie jeszcze staty podać, a oto ta ręka (jestem dość deep i on też):

    Merge Network $0.02/$0.04 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1288365
    DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

    BTN: $2.10
    Hero (SB): $8.83
    BB: $1.93
    UTG: $6.50
    CO: $3.39

    Pre Flop: ($0.06) Hero is SB with A K
    UTG raises to $0.14, 2 folds, Hero raises to $0.44, 1 fold, UTG calls $0.30

    Flop: ($0.92) 3 J K (2 players)
    Hero bets $0.61, UTG calls $0.61

    Turn: ($2.14) 5 (2 players)
    Hero checks, UTG bets $1.55, Hero calls $1.55

    River: ($5.24) 9 (2 players)
    Hero checks, UTG bets $2.10, Hero calls $2.10

    Proszę o jakieś wskazówki, czy jest to dobrze rozegrane, nie wiem, czy mógł tak rozegrać JJ? Bo wydaje mi się, że tak. Wiem, że tego beta na river to już chyba callować nie powinienem, bo river agg freq ma 10%, czyli bez niczego nie bije raczej.

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Na takiej próbce rozdań nie powinieneś za bardzo kierować się afq. Villain mógł odebrać Twój check na turnie jako słabość, po nieudanej próbie cbeta na flopie. Ogólnie rzecz biorąc, to jeśli grasz pf 3b z AK dla wartości (co jest jak najbardziej prawidłowe), to trafiając TP powinieneś w większości przypadków grać o stack. Przydałby się tutaj 3bet call villaina, chociaż wątpię abyś miał wystarczająco dużą próbkę. Tak czy inaczej uważam, że koleś grający 29/9 sprawdza 3bety nie tylko z premium hands. Ja wybrałbym linię bet-bet-bet.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Hej po dłuższej nieobecności.
    Jak dla mnie trochę większy 3Bet tak 0.5
    Flop - bet za prawie pot'a
    Turn - Second Barell

    Jak masz wątpliwości czy TPTK to dobra ręka na stakowanie się z tym przeciwnikiem nie 3Betuj AK.

  4. #4
    A co sądzicie o tym rozdaniu?

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.04(BB) Merge
    SB ($5.59)
    BB ($19.89)
    UTG ($3.65)
    Hero ($4.34)
    BTN ($7.14)

    Dealt to Hero

    UTG raises to $0.14, Hero calls $0.14, fold, fold, fold

    FLOP ($0.34)

    UTG bets $0.34, Hero calls $0.34

    TURN ($1.02)

    UTG bets $1.02, Hero calls $1.02

    RIVER ($3.06)

    UTG raises to $2.15 (AI), Hero folds

    UTG wins $2.91

    Villain gra 36/17
    afq 26% (river 31%)
    af 1.3 (river 2)
    po 221 rękach.

    Mam tylko notatkę jedną, i to też niezbyt wysokich lotów: "flop stackuje fd+ gutshot"

    Czy w ogóle call na turnie jest opłacalny przeciwko takiemu graczowi?

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Easy fold pre vs rasie z utg, właśnie po to aby nie pakować się w takie sytuacje, gdzie nie wiesz czy koleś tak napierdala z AK czy z FD. Jeśli decydujesz się na call na turnie to na takim riverze musisz callować, bo niewiele on zmienia. Ja bym sprawdził i zrobił notke z czym wali takie betpoty. Może czasami się tam pojawi z jakimś QQ, którego nie potrafił zrzucić.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Fold pf.

    Jest taka całkiem niegłupia reguła w pokerze, która nazywa się GAP CONCEPT - polecam poszukać i poczytać W skrócie chodzi o to, że aby sprawdzić otwarcie musimy mieć silniejszy range niż ten, z którym przeciwnik otwiera. Oczywiście nie jest to reguła której należy się bezwarunkowo trzymać. Jeśli np wiemy, że mamy edge nad przeciwnikiem, to można olać i sprawdzić szerzej z intencją ogrania po flopie. Ale jeśli nie mamy takiej pewności to bezpieczniej jest sprawdzać takie otwarcia z mocnymi rękami, aby mieć ułatwione decyzje w późniejszych fazach rozdania. I tak np, gdybyś miał tutaj KQ to mógłbyś spokojnie grać o stack moim zdaniem, a tak nie masz pojęcia czy jesteś lepszy czy nie. Ponadto uważam, że na tych stawkach nie ma absolutnie potrzeby grania czegoś takiego jak KTo. Lepiej czekać na mocniejszą rękę, z którą będziesz miał pewność że gdy trafisz top parę np możesz spokojnie się stackować.