Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: set 222

  1. #1
    blindy 500/1k jakies 10miejsc przed bubbel
    moj stack 20k, średni był około 30k
    jestem na SB mam 22 (stacki UTG i UTG1 podobne domojego)
    UTG limp UTG+1 reis 3k do mnie foldy ja decyduje sie na call (no coment , zrobiłem go wiedząc ze jest zły ) BBfold UTG call. flop : AQ2tecza betuje czy czekem ?
    na takim flopie byłem pewien cbeta wiec gram check/reis albo zaryzykowałbym chcek/call zaleznie od sytuacji flop przeczekuja neistety obaj. turn : J AQJ2 ( 2kara)
    i co teraz ?! ))
    pozniej napisze jak to sie skonczyło.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Na flopie możesz poczekać, ale tylko jeśli wiesz, że przeciwnicy są agresywni. Jeśli nie, odpalasz beta za jakieś 5-7k.

    Turn jest dość niefajny, no bo KT cię wywala, poza tym po przeczekanym flopie przeciwnikom mogły się pojawić drawy do koloru. W każdym razie, o ile nie ma tu żadnych konkretnych readów na przeciwników, ja na Twoim miejscu wrzucam tu jakieś 8k (sprawdzi Cię dużo układów, które bijesz, każde AJ+, QJ, możliwe że nawet KQ czy A2). Resztę dorzucam na riverze, chyba że pojawi się czwarta karta do strita - wtedy być moooże spasuję.

    Myślę jednak, że popełniłeś błąd nie betując flopa. Dałeś za darmo dobierać do strita, a draw mógł być u przeciwników możliwy.

  3. #3
    wg mnie bet na flopie mało sensowny ale akurat w tym przypadku "mnie pokarało".
    zakończyło sie to tak że jak na turnie zagrałem za ponad połowe mojego stacka (nawet chybai wiecej nie pamietam dokladnie ile alebylem baaardzo potcom... ) to doszło do allinow, nie miełam serca zrzucic chociaz wiedziałem ze jestem z tyłu, a zostając z paroma zetonami nie chciało mi sie dalej grać turek był za 5e.
    koles za mna pokazał TK, raisujący preflop pokazał jj

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    dlaczego uważasz że preflop było źle? no chyba że jak powiadasz źle się zakończyło i przez to...
    skoro był limp i raise preflop jeden z nich powinien posiadać asa może ak czy aq a wtedy payout pewny a jak nie to weźmiesz to co jest też ok a jak mają lepiej to dadzą znać

  5. #5
    nie to że źle sie zakończyło nie ma znaczenia, sam call z 22 (wtedy tylko z jednym graczem który robi rais) w tej fazie turnieju to chyba rzadko opłacalne żeby nie powiedziec ze tylko dużo wdupić mozna bo jak tu potem zrzucic na flopie 2+1 przsynajmniej ja nie mam serca ;]

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    wynika z tego że akurat tutaj ev+ jest: fold preflop lub open push flop - inne zagranie kończą się kabooooommmm...
    czasem tak bywa ale lepiej juz chyba tego nie zrzucać bo...a nuż mają gorzej...jak lepiej to trudno ale jakby mieli gorzej to byś sobie nie wybaczył...

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    lol