Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    skąd bierze się ta różnica ?
    wykresy wrzucę później bo obecnie mi się nie udaję
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 17-07-2009 o 04:31

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Radom/Kraków
    Posty
    114
    haha lol

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    No to ja pomogę koledze

    Chodzi o różnicę między wartością wyniku Equity Adjusted na wykresach z PokerEV.

    1. Game Analysis



    2. Luck Graph



    Skąd dokładnie się bierze ta różnica? Dlaczego jest tak duża? Co to oznacza? W jaki sposób program liczy EV w obu z przypadków?

    pzdr

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Jak sądzę, pierwszy wykres pokazuje, że jedziesz ~$1.55k powyżej equity i uwzględnia on wszystkie rozdania w których był showdown (a więc mozna policzyć equity)), zarówno te, w których w którymś momencie był AI jak i te, w których go nie było. Natomiast drugi wykres pokazuje, że w jedziesz $700 powyżej equity tylko w tych rozdaniach, w których był AI.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    A czy można jakoś tę różnicę zinterpretować? Chciałbym przykłady rąk, gdzie Hero jedzie mocno powyżej equity w przypadku rozdania z showdownem, ale bez AI. Bo nie wiem, dlaczego ta różnica może być aż tak duża...

    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    w pokerEV masz help, a tam jest napisane że "Equity Adjusted Winnings" mogą być obciążone, tj. że dla danego stylu gry czerwona i niebieska mogą się w nieskończoność rozjeżdżać coraz bardziej, u jednego wte, u innego wewte.

    pokerEV defaultowo liczy "źle" all-in EV, bo patrzy tylko na kasę włożoną na ostatniej ulicy betowania. więc pierszy wykres dodatkowo uwzględnia kiedy wkładaliśmy kasę na flopie/turnie będąc w dupie. potem pewnie do all-inów doprowadzaliśmy częściej jak mieliśmy dobrze, ale jeśli słabo się spłacali, to efekt jak powyżej.