Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Pojawily sie propozycje zastanowienia sie nad zmiana struktura wyplaty w turnieju, po za tym moze przychodza wam jakies inne pomysly zmian.

    W sumie ja zastanowilbym sie nad 3 sprawami,
    1. Ilosc platnych miejsc zalezy od ilosci wejsciowek, np. w przypadku ostatniego turnieju 19 osob i 34 wejsciowki, gdyby przyjac ze ilosc platnych miejsc zalezy od liczby osob platne bylyby 4 miejsca a nie 5 jak to mialo miejsc. Tak jest np. na ps, i chyba im sie to sprawdza, zreszta przy takim systemie odpowiednio duza ilosc wejscioewk zapenwi wygrana np. polowie grajacych osob, a chyba bardziej naturalne wydaje sie nagradzanie tych ktorzy przebili sie przez innych graczy i doszli do czolowych pozycji.

    2. Tutaj wstepnie popre Cudaczka ktory stweirdzil ze roznica pomiedzy 1 a 2 miejscem jest zbyt duza, i rzeczywiscie teraz dla 1 miejsca bylo 60% puli, dla drugiego 3 razy mniej, na porownywalnych turniejach na ps oplacane w najlepszym przypadku za 1 miejsce jest 50% za 2 30%, w Sit & Go 18 osobowym jest podzial 40%, 30%, 20%, 10% i wygrywajac nbie narzekam ze jest za malo kasy dla 1

    3. Troche dziwna wg mnie zasada ze kolejne podbicie, musi byc minimalnie o tyle ile bylo poprzednie (jezeli dobrze to rozumiem), a niby dlaczego? Gosc mnie przebija o 100 a ja go o 10, np. zeby go podpuscic do przebicia mnie o wiecej, albo sprawdzic jak zareaguje, a tak jestem pozbawiony takiej opcji, z ciekawosci w internetowych poker roomach jak jest?

    Tak wiec podsumowujac, 1. Ilosc platnych miejsc powinna zalezec od liczby graczy a nie wejsciowek, 2. Powinnismy nieco "wygladzic" strukture wyplaty dla pierwszych 2, 3 miejsc 3. CO do tego jeszcze sie zastanawiam, ale niech ktos mi wytlumaczy dlaczego nie moge przebic o mniej niz poprzednie podbicie w danej rundzie.

    Wszelkie za i przeciw beda mile widziane.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Ad. 1 - Zgadzam sie - powinno tak byc, choc tak jak jest tez mi nie przeszkadza.
    Ad. 2 - Obojetnie - mozna zmienic
    Ad. 3 - Wydaje mi sie ze ta zasada jest dosc logiczna i powszechnie stosowana ( prawie napweno w pokerroomach tez ) - jak by mozna bylo podbijac o mniej bylo by za duzo zabawy z glupim podbijaniem, a wedlog mni takie podbijanie o prawie nic wciagac do gry moze jedynie irytowac - imho jest bdb i tak powinno zostac

    Od siebie dorzuce ze mysle iz przydalo by sie ustalic okreslona liczbe zetonow z ktora zaczynalo by sie na kazdym turnieju bedaca jakims przelicznikiem tych 50 zl.
    Ale to taka blachostka.. :P

    Jeszcze sie troche pozastanawiam - i jak cos mi przyjdzie ciekawego do glowy to dam znac.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    Kwestia struktury wypłat, to na pewno powinna zależeć od liczby osób, a nie wejściówek. Sprawę procentowego podziału zostawiam organizatorowi.

    Co do kolejnego podbicia, to nie jestem pewien czy tak jest. Wolałbym, żeby ktoś to sprawdził w jakichś oficjalnych zasadach. na pewno nie można podbić o mniej niż duży blind, ale czy na pewno dwukrotność, tego nie wiem.

    Jedną rzecz zmieniłbym natomiast od razu! Strukturę blindów! 35-70?! I jakoś bym to uporządkował - na przykład wszystkie zmiany co pół godziny, a rebuye przez pierwsze dwie godziny (albo półtorej, jak teraz).

    Mam nadzieję, że Marian mnie nie zrozumie Ľle, bo ja bardzo doceniam jego trud organizacyjny, ale myślę, że nic się nie stało, gdyby po prostu przejrzał regulamin, uporządkował go i uaktualnił według ostatnich propozycji czy wykorzystując doświadczenie z granych turniejów. Ale decyzję, czy tak będzie, pozostawiam jemu, w końcu ja jestem tu nowy...

    Pozdr

    Warsaw

  4. #4
    Na razie w turnieju udziału nie brałem, ale wtrące swoje 3 grosze.

    Propozycja podziału nagród:
    Do 15 graczy:
    1. 50% 2. 30% 3. 20%
    16-20 graczy:
    1. 46% 2. 27% 3. 18% 4. 9%
    21-25:
    1. 44% 2. 26% 3. 17% 4. 8% 5. 5%
    26-30:
    1. 42% 2. 25% 3. 16% 4. 9% 5. 5% 6. 3%

    Co do przebicia to różne są zasady, choć faktycznie często jest praktykowane, że przebić kogoś można o conajmniej tyle, ile on dał i kwota ta mabyc wielokrotnością duzego blindu. Jak dla mnie ma to sens, jak już podbijać to bez dziadostwa

    Pozdrawiam

    Pablo

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Pablo, z ciekawosci skad wziales te procenty?

    Ja na stronce www.homepokertourney.com znalazlem cos takiego:

    1-10: 1. 50%, 2. 30%, 3. 20%
    11-20: 1. 50%, 2. 25%, 3. 15%, 4. 10%
    21-30: 1. 40%, 2. 25%, 3. 20%, 4. 10%, 5. 5%

    W przypadku 31-40 graczy moze cos takiego:

    1. 40%, 2. 25%, 3. 16%, 4. 10%, 5. 5%, 6. 4%

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Co do blindow to proponuje rowniez, wszystkie poziomy po 45 minut i usuniecie blindow 20-40 i 35-70.

  7. #7
    Przyznam się, wymyśliłem sobie taki podział, jaki mi się podoba ))

    Przyjąłem nastepujące cele:
    - 1 osoba na maksymalnie 5 może być na miejscu płatnym
    - każda dodatkowa osoba w puli nagród oznacza w miarę proporcjonalne odjęcie procentów (czyli jak któraś pozycja spada z 10% na 9%, to przykładowo pozycja z 20% spada na 18%)
    - ostatnie miejsce płatne ma mieć jakiś wartościowy procent (min. powinien być wjazd na turniej)
    - różnice w wynagrodzieniu kolejnych miejsc mają byc największe

    Przy tych założeniach można by inny podział zrobić, ale byłby i tak b. podobny.

    Proponuję więc w dyskusji wpierw określić jakie mają być założenia.

    Pozdrawiam

    Pablo

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2004
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    19
    Po 1 zgadzam się z Dolim
    Po 2 zgadzam się z Dolim
    po 3 nie usówał bym tych blindów co proponował Doli. Dlaczego zrobiła by się rzeĽnia taka jak w kasynach. My się spotykamy dla rozrywki i zarobku a nie tylko dla zarobku.
    Uważam, że blindy powinny wyglądać następująco 1-2 , 2-4 , 5-10, 15-30, 25-50 , 35-70 , 50-100, 75-150, 100-200 . chyba wystarczy

    Przebicia no córz tu przychylam się po części do Doliego (lub Ľle zrozumiałem przesłanki innych) pierwsza ręka jeśli robi podbicie powinna zrobić je o BB, natomiast następny gracz powinien mieć możliwość zagrania o 5,10,20,czy 105 więcej niż poprzednik wkońcu wchodzi z durzym blindem i jeszcze dokłada, to jest chyba logiczne :O Czy nie bo sam nie wiem.???????

    Ponadto moje spostrzeżenia z gier typowo zarobkowych , jeśli pomniejszymy różnicę pomiędzy wygranymi uatrakcyjni to nam rozgrywki i nie będzie miejsca na dogadywanie się pierwszych 2 " no to po połowie" tylko będzie ta różnica ale uatrakcyjni nam to rozgrywki.

    Pozdrawiam i czekam na sugestie innych.

    Turniej był COOL. !!!!!!!!!!!!

    Następny będzie lepszy
    :wink: :wink:


    Pozdrawiam.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2004
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    19
    Jeszcze jedna ważna rzecz. Wypłaty względem ilości uczestników a nie wkupek powinny być, to nie jest niczyją winą że komuś nie poszło i zaszalał, nie ma obowiązku dokupowania sztonów. Tu też trzeba ten temat przedyskutować.

    Pozdra. :lol: :lol: :lol: :lol:

  10. #10
    co do tych (w)kupek masz całkowita rację :lol: :lol: :lol: