Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Źle rozegrane?

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.05 BB (5 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    Button ($14.31)
    SB ($21.25)
    Hero (BB) ($10.01)
    UTG ($5.89)
    MP ($16.16)

    Preflop: Hero is BB with , , ,
    UTG calls $0.05, 1 fold, Button calls $0.05, SB calls $0.03, Hero checks

    Flop: ($0.20) , , (4 players)
    SB bets $0.20, Hero calls $0.20, UTG calls $0.20, 1 fold

    Turn: ($0.80) (3 players)
    SB bets $0.40, Hero raises to $2, UTG raises to $5.64 (All-In), 1 fold, Hero calls $3.64

    River: ($12.48 ) (2 players, 1 all-in)

    Total pot: $12.48 | Rake: $0.83


    1) Call na flopie zły? Gość betował wiele flopów, rękę miałem niespecjalną ale outy były.
    2) Turn dobrze?
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 12-07-2009 o 08:54

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Na flopie fold, masz w zasadzie tylko 3 outy.

    Jak juz sie zdecydowales grac i trafiles to nic innego nie mogles zagrac, doprowadziles z nutsem do all ina. Reszta sie juz sama toczy.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    jesli villain bylby ''solidny'' i gra by byla na deep stacku to na turnie po takiej akcji bylby ez fold,zawsze zobaczymy u niego nutsowego strita,a nie rzadko z bonusem w postaci FD,w tej sytuacji zwarzywszy na stawki i na stacki calluje

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    jesli villain bylby ''solidny'' i gra by byla na deep stacku to na turnie po takiej akcji bylby ez fold,zawsze zobaczymy u niego nutsowego strita,a nie rzadko z bonusem w postaci FD,w tej sytuacji zwarzywszy na stawki i na stacki calluje
    Nie tylko zawsze zobaczymy u niego strita, ale zawsze zobaczymy też redrawa. Czasami to będzie tylko 4-outowy redraw w postaci dwóch par a czasami FD lub set. Chociaż nieraz mam wątpliwości czy należy ostro grać słabe redrawy typu 2 pary lub nienutsowy FD. Zdarzyło mi się popłynąć na jakieś 2BI gdy na flopie ja i przeciwnik trafiliśmy broadwaya, on miał redraw do nutsowego flusha a ja do 3rd nut flusha (+backdoor fule). Przebiłem jego cbeta a gdy mi się odwinął to wiedziałem że ma redrawa, ale sądziłem, że to dwie pary lub set skoro ja mam FD. Myliłem się. Z drugiej strony to jednak wygrałem duuużo kasy w sytuacjach gdy miałem słabego/nienutsowego redrawa a niedoświadczony przeciwnik nie miał nic oprócz nutsa (i ewentualnie jakiegoś backdoora). I tak się nieraz zastanawiam czy przeciwko solidnym graczom w takiej sytuacji warto zaczynać "ram&jam" już na flopie gdy jesteśmy powiedzmy 3+ BI deep. Bo to w sumie takie flipowanie jest - z setem mam flipa, biję dwie pary a mnie bije wyższy FD.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Dzięki za odpowiedzi.

    Czyli powinienem zagrać check/call bez readów?
    Nie mam żadnego HUDa omahowego, to była jedna z pierwszych rąk na stole.

    Results:
    Hero had , , , (straight, Ace high).
    UTG had , , , (flush, Ace high).
    Outcome: UTG won $11.65


    Btw. co to był za limp z UTG z takim czymś? Chyba nie można nazwać go solidnym graczem..

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Przede wszystkim powinieneś był spasować na flopie - masz tylko 3 nutsowe outy. Ale jeśli już się znalazłeś na turnie, to ten bet SB aż się prosi o przebicie, UTG również nie pokazał na flopie dużej siły (może mieć goły NFD lub cokolwiek innego), więc raise pot IMO nie jest zły - niech dwie pary/set/FD płacą za drawowanie. Reraise UTG w tej sytuacji musisz sprawdzić - wprawdzie grasz na podział i jesteś około 60:40 dog przeciwko nuts + redraw w postaci FD/seta, ale masz wystarczające pot odds. Po prostu mniej tracisz sprawdzając niż foldując. A najlepiej to IMO po prostu flat callnąć turn aby zobaczyć co zrobi UTG i SB (bet SB wskazuje na słabość, ale jednak czasami można wdepnąć na minę ). Jeśli UTG przebije to można bezpiecznie spasować po zainwestowaniu zaledwie 12BB. Ewentualnie spasować na niekorzystnym river. Co prawda istnieje też ryzyko, że w takiej sytuacji UTG mniej lub bardziej świadomie wyrzuci nas z gołym nutsem ale IMO jest ono do zaakceptowania, tym bardziej że nie mamy pozycji a jest mnóstwo scary cards. Ewentualnie jeśli koleś to straszliwy agrro-donk to można się z nim ściąć. Ale tacy raczej nie limpują pzed flopem.

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Btw. co to był za limp z UTG z takim czymś? Chyba nie można nazwać go solidnym graczem..
    Nie można.

    jdx

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Zdecydowanie fold flop, choć ja czasem calluję flopy z bardzo słabymi drawami z zamiarem floatowania agresora na turnie, ale to raczej nie jest tego typu sytuacjaNa turnie standard, no chyba że przeciwnik jest bardzo prosty czyli ma to zabetuje nie ma ,da checkBo po twoim reraisie nie mogłeś się już złożyć nawet jakbyś widział jego karty.
    Jdx to jest 5 max jak widzę, więc nuts z brakiem redrawu na turnie to jest easy stack offNo tylko że pula była stosunkowo małaMógłbym znaleźć wiele partii gdzie przeciwnicy pokazywali mi tutaj gołego seta, open flusha z jakimś goodshotem, 2 pary z open flushem , niższego str8, a stawki są tak małe że ciężko tu podejrzewać że przeciwnicy na pewno nie stakowaliby się z jeszcze słabszymi układami

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    choć ja czasem calluję flopy z bardzo słabymi drawami z zamiarem floatowania agresora na turnie, ale to raczej nie jest tego typu sytuacja
    No raczej nie. Jesteś w środku - IMO najgorsza pozycja z możliwych.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Jdx to jest 5 max jak widzę, więc nuts z brakiem redrawu na turnie to jest easy stack off
    Ja co prawda gram przede wszystkim FR, ale zgadzam się, że na SH jest więcej wesołych graczy i w związku z tym możesz (a także musisz) bardziej lajtowo dysponować swoim stackiem. W każdym bądź razie nie twierdzę, że nawet na FR zawsze należy tutaj pasować. Tak czy inaczej, na FR jest mnóstwo graczy tight passive którzy na pozycji nigdy nie przebiją po takiej akcji flopa z jakimś monster drawem (czy nawet top setem) i należy na to uważać. Poza tym uważam, że słówka "freroll" i "redraw" to jest sedno tej gry. A już w szczególności Omaha Hi/Lo.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Dokładnie, fold flop, ship turn.

    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Jestem początkujący w PLO grałem kilka stolików i faktytcznie nie spostrzegłem w gąszczu czekających na decyzję innych stołów, że mam tylko 3 outy na takim flopie.

    Dzięki za odpowiedzi.