Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Przez przypadek trafiłem na forum o koniach. To co tam ujrzałem w wątku "Jazda na oklep" przyprawiło mnie o szczery uśmiech na twarzy
    Chyba wszystkie najciekawsze teksty:

    (...)raz jechałam stępem i kłusem a raz na mojego trenera koniu który ma okolo 1,70 w kłebie Very Happy

    (...)Sziwka : ja na koni mojego trenera myslalam ze umre Very Happy on ma taki wystający krzyż ze szok : )

    (...)ja uwielbiam jezdzic na oklep na kucykach i skakac tez:d

    (...)ja kiedys jechalam na oklep na konie trenera Razz

    (...)Podsunowujac konie trenerów maja okropne grzbiety Very Happy

    (...)Nie jest to jedyny super środek na dobry kontakt z koniem, ale pomaga Wink
    To wciąga uwieżcie Wink

    (...)No tylko przy zagalopowaniu musiałam sę strasznie trzymać zeby nie spaść (no ale nie spadłam), koń wyczuwał że coś jest nie tak i przechodizł ił zporwtoem do kłusa... No ale dużo się nauczyłam, warto było Very Happy

    (...)Kobyła jest "dosyć" niewygodna i ma wystający kręgosłup, więc było przyjemnie Wink

    (...)Bardzo załuje ze nie moge "oklepować" dużych koni, ale chcieć to móc...

    (...)Ja uwielbiam jeździć na oklep na jakiś małych, przygrubawych konikach Very Happy A jeżdzę tak często jak tylko mam ochotę Smile

    (...)poza tym na duzym koniu w moim wykonaniu to nie przejdzie Smile chybam ze duzy kon którego znam...

    (...)Hmm.. ja jezdzilam wsumie to raz i nie powiem bo bylo ciekawie....choc zeszlam troche obolala

    (...)i właśnie w ten sposób wyrabiasz sobie dosiad i trzymanie udami Smile

    (...)oklep jest fajny ale tylko wtedy gdy kon nie ma wystajacego klebu;0

    (...)ale nie ukrywam bo jazda bez siodla jest fajna no i wogolne lepsza dla konia,bo nie jest niczym skrepowany

    (...)Ja kocham jazdę na oklep ale na koniach które "nie mają kręgosłupa"

    (...)Ja też uwielbiam jazdę na oklep Very Happy tylko jeszcze zależy na jakim koniu- na niektórych jazda na oklep to czyste szaleństwo

    (...)Cóż, ja wolę jazdę na oklep. Czuje się wtedy miękkie futerko konika i wogóle jazda staje się większą przyjemnością

    (...)i dziwisz się że koń cię zrzucił? do twojej wiadomości: KONIE TEŻ CZUJĄ!

    (...)Very Happy Ten koń chodzi tak delikatnie, że wogóle nie wybija Very Happy

    (...)ja uwielbiam jeździc na oklep. szczególnie jednego razu nie zapomnę kiedy to byłam u znajomych, a oni nagle o dziesiątej wieczorem latem proponuja jazdę na oklep nad jezioro. wszyscy sobie najlepsze konie zklepali (czyt. te bez wystajacych kłębów) ja dostałam rokusa z taki klębem że masakra!!. jazda extra!!!!!!!!! ciemno, nic nie widać, galopowalismy sobie przed siebie na ślepo, wiem że to moze nie było rozważne, ale zrozumcie mnie... było cudownie!!!!!!!!! nastepnego dnia czułam się jakby mnie ktoś zgwałciłSmile

    (...)Smile nie chodzi mi tutaj o ciebie... tylko o konie... konie z natury nie lubią gdy coś na nich siedzi a dookoła jest ciemno. Ich instynkt wtedy bierze górę i raczej koniuch jest zaaferowany otoczeniem, bo konie nie widzą doskonale w ciemnościach!

    (...)poniewaz zajezdzałam konia mojemu znajomemu

    (...)Ja jeżdziłam raz prze 6 lat Razz Bo nigdy nie ma okazji... Ale chętnie bym sobie pojechała Smile

    (...)Kocham jeździć na oklep Wink Ma się wtedy taką więź z koniem i wogóle Very Happy

    (...)Heh ja pierwszy raz spadłam ze swojego konia jak jeździłam na oklep:P Tak mnie wybijało w kłusie że nie wytrzymałam i poleciałam <lol2>

    (...)Nie lubie skakać na oklep, bo nie jest to wygodne chyba że kuń ma mięciutki grzbiet. Wogóle, skoki na oklep nie są zbyt dobre dla konia. Ale raz, czy dwa oczywiście nie zaszkodzi

    (...)Ja raz skakałam na oklep. Tak to prawda. Skoki na oklep "wgniatają: konikowi grzbiet, dlatego jeżdżę bardzo rzadko na oklep.
    Źródło: http://www.karykon.fora.pl/jazda-na-oklep-t616.html

    Jeżeli uraziłem jakiegoś fana jazdy konnej to bardzo przepraszam.
    I oczywiście pozdrawiam wszystkie Panie, które jeżdżą na konikach

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Coś ostatnio tylko jedno Ci chodzi po głowie. O ile odwiedzanie "myjni" czy szukanie zwolenniczek "HU" jest jak najbardziej ok, to kiedy zaczynasz rozglądać się za końmi chyba warto byłoby rozważyć wizytę u spacjalisty

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    być może wyznaje teorię
    Żeby życie miał smaczek raz dziewczyna raz chłopaczek

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    to tlumaczy obsesje wielu pan na punkcie konikow