Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Mam problemy z otwarciem swojej gry preflop. Po 40k rozdań mam 16/10/3, Att. to steal 22%. Co do VPIP to wystarczy podniesienie go do 18 jak dla mnie (wg CR to jest optimum na niższych stawkach), ale PFR powinien skoczyć min 4%. Poniżej jest moja tabela startowa. Wydaje mi się, że jeżeli jestem pierwszy w puli to zakres rąk jest odpowiedni, ale nie wiem jak grać kiedy mam limpera, dwóch. Chyba wtedy muszę ograniczać swoje raise'y? A na 25NL rzadko kiedy nie ma limpa kiedy jestem na CO lub BTN. Na stole wyświetlam sobie statystykę fold to steal i często zdarza się, że ludzie mają poniżej 50%. Wtedy też muszę się ograniczać. Wyświetlam też Fold to CB i naprawde nie często się zdarza, żeby przeciwnik miał to wyżej niż 60%. Z najsłabszymi z rąk do steala zazwyczaj folduję, gdy mam 2 limperów. Przynajnmiej tak mi się wydaje

    Skomentujcie tabelkę. Z czasem wkleje tu kilka rozdań kiedy nie wiedziałem, czy lepiej zlimpować behind, czy raise'ować.

    PFR
    UTG:
    wszystkie pary, AJ+, KQs, KQo (nie zawsze) - 9,8%

    MP:
    UTG + KQo - 10,7%

    CO:
    MP + A7s+,KTs+,QTs+,J9s+,T9s,A9o+,KTo+,QTo+,JTo - 20,4%

    BTN:
    CO + 22+,A4s+,KTs+,QTs+,J9s+,T8s+,98s,87s,76s,A7o+,KTo+ ,QTo+,JTo,T9o,98o,87o - 27%

    SB:
    jeżeli nikt nie wszedł to teoretycznie każda ręka z którą raiseuje z BTN raiseuje SB vs BB

    BB:
    Podobnie jak na SB

    3bety:
    MP, CO - JJ+, AK

    BTN:
    CO + AQ jeżeli raise był z później pozycji

    SB:
    QQ+, AK
    gdy gracz z duzym att. to steal to mogę tu 3 betować z AJo+, KKQ, TT+.

    BB:
    to samo co SB

    Call:
    MP:
    w tabelce niby mam TT, ale nie wiem czy to dobry call. Nie gramy tu dla set value? Ale jeżeli nikt za nami nie wejdzie to ich nie dostaniemy, AQ, AJs

    CO:
    MP + AJo, QJs, JTs

    BTN:
    jak na CO, a jeżeli wielu limperów to dodatkowo JTo, i SC do 87s.


    Co myślicie o tych standardach? Co powinienem dodać? Jak otworzyć swoją grę?

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Ja myślę, że takie standardy są do bani, nie staraj się kategoryzować Twojej gry nijak, raz, że łatwo będzie można Cię rozgryźć, a dwa, że sytuacja sytuacji nierówna, nawet na tych samych pozycjach.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Ale to jest coś od czego trzeba zacząć. W trakcie sesji można to mydyfikować. Pytanie, czy to jest dobrą bazą?

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Góral napisał bardzo dobry artykuł o o początkowych rękach - polecam.

    Piszesz "Wyświetlam też Fold to CB i naprawdę nie często się zdarza, żeby przeciwnik miał to wyżej niż 60%."

    Zatem prosta sprawa, Masz rękę, napierdalasz, nie masz, nie napierdalasz. Co do PFR 4%, faktycznie można go troszeczkę podciągnąć, ale nie ma co grać dla podciągnięcia takiego czy innego współczynnika, trzeba grać dla wygranych żetonów. Zatem, spróbuj agresywniej i obserwuj efekty, jak będzie gorzej to wróć do systemu którym wyrywasz i usprawniaj powoli swoją grę.

    Pozdrawiam

    Pepone

    P.S.
    Jedyny współczynnik który bez zwględnie powinien być jak największy to BB/100 hand i jego pochodne
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 08-02-2008 o 20:00

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    wytlumacz mi jaka jest roznica miedzy A4s a A3s i A2s???
    bo z tego co widze A4s grasz a A3s i A2s pasujesz...
    conajmniej dziwne

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    raisowanie z buttona znacznie roznie sie od raisowania z SB, poniewaz po callu tylko w 1 przypadku mamy pozycje, co jest podstawą w kradnietych (i nie tylko) pulach

    aha no i schematy sucks
    wszystko zalezy jaki stol, ktos siedzi na blindach, jaki mamy image etc

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Ja napierdalam z tymi samymi kartami niezależnie czy są przede mną limpy czy też nie - oczywiście raise jest zawsze odpowiednio większy. Jedynym wyjątkiem jest gdy mam średnią kartę i choć jeden z limperów jest ogromnym shortstackiem.
    Na tym się najwięcej zarabia w pokerze - na izolowaniu fishy mając nad nimi pozycję.

    Ostatnie 20k rąk zagrałem 18/14/3.27 i wyszło mi 5.03ptBB/100 na NL100.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Góral napisał bardzo dobry artykuł o o początkowych rękach - polecam.

    Piszesz "Wyświetlam też Fold to CB i naprawdę nie często się zdarza, żeby przeciwnik miał to wyżej niż 60%."

    Zatem prosta sprawa, Masz rękę, napierdalasz, nie masz, nie napierdalasz. Co do PFR 4%, faktycznie można go troszeczkę podciągnąć, ...
    Nie mam 4% PFR, ale o 4 min chciałbym go podwyższyć

    @Soprano i Deleo:
    Tak jak napisałem to jest tylko baza. Wymyślona przez kogoś pewnie na podstawie jakichś wyliczeń.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Ja napierdalam z tymi samymi kartami niezależnie czy są przede mną limpy czy też nie - oczywiście raise jest zawsze odpowiednio większy. Jedynym wyjątkiem jest gdy mam średnią kartę i choć jeden z limperów jest ogromnym shortstackiem.
    Na tym się najwięcej zarabia w pokerze - na izolowaniu fishy mając nad nimi pozycję.

    Ostatnie 20k rąk zagrałem 18/14/3.27 i wyszło mi 5.03ptBB/100 na NL100.
    Twoje statsy to to co by mi odpowiadało. Zwłaszcza winrate na tych stawkach

    BTN:
    CO + 22+,A4s+,KTs+,QTs+,J9s+,T8s+,98s,87s,76s,A7o+,KTo+ ,QTo+,JTo,T9o,98o,87o - 27%

    Czyli raiseujesz z najgorszymi rękami z tego zakresu jak masz 1-3 limpy? Standard raise 4BB + BB na limpera? Na flopie CB jeżeli flop nie jest jakiś straszny z każdą kartą? Np T9o?

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    313
    z tego co widze to wogole nie lipujesz?
    Ja ostatnio na fishowskich stołach duzo limpuje i napierdalam jak trafie conajmniej 2 pary a fishe i tak dokladają
    Limpowanie na tych stolach jest o tyle fajne ze limpuje caly stół hehe i jak mysla ze trafia top pare to sa dobrzy