Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Witam,

    mam straszny problem z rozgrywaniem AK (podejrzewam, że nie tylko ja), jak na razie ta karta jest u mnie na dużym minusie. Poniżej kilka przykładów rozegrania:

    1)
    Staty po 260 rękach: 18/15/2.7 3bet = 6, 4bet = 9

    Full Tilt Poker, $0.25/0.50 No Limit Hold'em Cash Games, 6 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    jinx-in (UTG): $64.80
    Stackminator (CO): $50
    GermanAngst (Button): $50
    yamchae (SB): $51
    Kriki (BB): $52.75
    HERO (UTG+1): $55.25

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    HERO raises to $1.75, (2 folds), yamchae raises to $6, Kriki calls $5.50, HERO raises to $17, yamchae raises to $51 and is all-in, (1 folds), HERO calls $34

    Flop: ($108.25) (3 Players)

    Turn: ($108.25) (3 Players)

    River: ($108.25) (3 Players)

    Jeżeli nie mam tu na gościa żadnych readów ani notek, typu: "stackuje się z AQ lub JJ" to czy powinienem się tutaj z nim stackować??

    2)
    Staty po 370 rękach: 13/12/7.5 3bet = 6, 4bet = 6

    Full Tilt Poker, $0.25/0.50 No Limit Hold'em Cash Games, 6 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    Solfernus (UTG): $50.55
    chicago_mom724 (UTG+1): $50
    HERO (CO): $134.65
    NoTitsToday (Button): $50
    Pro131 (SB): $55.70
    Tiago_Dias19 (BB): $47.95

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    (1 folds), HERO raises to $1.75, NoTitsToday raises to $6, (2 folds), HERO raises to $16, NoTitsToday raises to $50 and is all-in, HERO calls $34

    Flop: ($100.75) (3 Players)

    Turn: ($100.75) (3 Players)

    River: ($100.75) (3 Players)

    To chyba standardowa sytuacja, otwieramy i dostajemy 3beta, będąc bez pozycji. Call raczej nie wchodzi w grę, fold też raczej nie, szczególnie że gostek 3betuje 6%, więc jest kilka jego układów, które tu bijemy. Dajemy 4beta i dostajemy na twarz allina. Pytanie co teraz?? Czy callowanie tu z AK może być opłacalne?? Czy w ogóle warto zrzucać AK jeżeli zainwestowaliśmy już w pulę 32 bb?? Rozumiem, że decyzję powinniśmy już podjąc przed 4betam, ale jakoś nie uśmiecha mi się tu foldować AKs...... Villain tightowaty, ale także dość agresywny.... Będę wdzieczny za porady.

    A jeszcze taki szczegół, czy wielkość 4beta ok? Czy może lepiej 4betować trochę mniej, ok. 13, zawsze to potem łatwiej uciec z ręki.


    3)
    Staty po 570 rękach: 22/17/8 3bet = 9

    Full Tilt Poker, $0.25/0.50 No Limit Hold'em Cash Games, 6 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    HERO (Button): $103.60
    ship heart (SB): $74.50
    DukennstMich (BB): $60.35
    AlexxHill (UTG): $54.75
    sartarius78 (UTG+1): $50
    onzarokusu (CO): $50

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    (3 folds), HERO raises to $1.50, ship heart raises to $6, (1 folds), HERO calls $4.50

    Flop: ($12.75) (2 Players)
    ship heart bets $9, HERO calls $9

    Turn: ($30.75) (2 Players)
    ship heart checks, HERO checks

    River: ($30.75) (2 Players)
    ship heart bets $21, HERO calls $21

    Tu znowu postanowiłem rozegrać to powoli, jako, że mam pozycję, a gostek 3betuje dość często, więc często będzie tu trzymał zdominowaną rękę. Czy może na takiego gościa lepiej 4betować??
    Betować turna chyba nie ma sensu??
    Czy callujemy tego dość dużego beta na riverze??


    Generalnie to są przykłady moich największych wtop z AK z ostatniej sesji, oprócz tego jest ich jeszcze kilka. Tak jak wspomniałem na początku tą (bądź co bądź) dobrą kartę mam na sporym minusie, więc muszę gdzieś popełniać błąd (tak BTW to na QQ też ostro wtapiam). Czy w ogóle jest sens się stackować z kimkolwiek na NL50 z AK?? Pomijam jakieś szczególne przypadki, gdy mamy konkretnego reada czy notkę.
    Będę wdzięczny jeżeli ktoś napisze w kilku słowach jak rozgrywa tą kartę, tzn. czy stackuje się z nią PF, czy gra 4bet/fold itp. Wiem, że to wszystko zależy, ale może chociaż jakieś generalne wskazówki.....

    Pozdrawiam
    Nihil

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    1. Otwierasz z UTG, więc musisz brać poprawki, że on będzie trochę ciaśniej 3-betował niż 6%.

    2. Vs taki przeciwnik fold preflop z AKs nie jest zły.

    3. Tutaj 4-bet i shove. Agresywny przeciwnik + 9% 3-beta + wojna BT vs SB = luźniej się będzie odwijał. AK = nuts na niego.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    ad 1)
    No fakt, nie brałem tego pod uwagę.

    ad 2)
    Czy fold tutaj nie będzie jednak zbyta zachowawczy? W końcu gracz 3betuje 6%, a tutaj dodatkowo z pozycją. Może 4bet(tak do 14) i fold do pusha byłby tutaj lepszy?

    ad 3)
    Tu trochę zachowawczo zagrałem. Rzeczywiście 4bet na takiego gościa byłby lepszy. A jak rozegranie po flopie? Raise flop? Bet turn? Fold river?

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    2) Lepszy fold niż 4-bet blef na murka z AKs. Pozatym on nie 3-betuje jako blef = zawsze dostaniesz shove, a chcesz foldować do AI.

    3) Shove river. Masz dobrze ukrytą rękę + Twoja linia wygląda jakbyś zbierał do koloru = przeciwnik może to zinterpretować jako blef.

  5. #5
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Tamar powiedział wszystko. Ja w ogóle ostatnio unikam 4-betów, po prostu wolę shove walnąć jeśli nie zamierzam zrzucić AK.