Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Ksiazki o omaha

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Mozecie polecic jakies konkretne ksiazki o strategii w omasze?
    Zainteresowalem sie tematem chce sobie cos pokupowac ale nie bardzo wiem jakim autorom warto zaufac.
    Dzieki za propozycje.
    Z tego co widze najwiecej jest ksiazek niejakiego Ralfa Slotbooma.
    Ostatnio edytowane przez gregorovius ; 04-06-2009 o 19:32

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Amazon.com: Pot-Limit Omaha Poker: Jeff Hwang: Books
    Amazon.com: Secrets of Professional Pot-Limit Omaha: Rolf Slotboom: Books
    Amazon.com: Omaha Poker: Bob Ciaffone: Books

    Z tego co widzę, to na Amazonie w promocji możesz kupić wszystkie trzy za jedyne $38. Ta ostatnia jest chyba pierwszą książką dotycząca Omahy która ukazała się na rynku. Nie jest pozycja dla graczy doświadczonych ale dla początkujących jest IMO bardzo dobra. Jeśli chodzi o Slotbooma to on propaguje przede wszystkim strategię gry short stackiem. Nie jest to moja ulubiona strategia ale IMO warto ją przeczytać. Do tego jest jeszcze rozdział w Super System 2.

    jdx

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Amazon.com: Pot-Limit Omaha Poker: Jeff Hwang: Books
    Amazon.com: Secrets of Professional Pot-Limit Omaha: Rolf Slotboom: Books
    Amazon.com: Omaha Poker: Bob Ciaffone: Books

    Z tego co widzę, to na Amazonie w promocji możesz kupić wszystkie trzy za jedyne $38. Ta ostatnia jest chyba pierwszą książką dotycząca Omahy która ukazała się na rynku. Nie jest pozycja dla graczy doświadczonych ale dla początkujących jest IMO bardzo dobra. Jeśli chodzi o Slotbooma to on propaguje przede wszystkim strategię gry short stackiem. Nie jest to moja ulubiona strategia ale IMO warto ją przeczytać. Do tego jest jeszcze rozdział w Super System 2.

    jdx
    supersystem 2 mam i czytalem, dzieki za wyczerpujaca odpowiedz,
    zabieram sie do kupowania

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    7
    Hwanga ja mam na sprzedasz.Jeśli jesteś zainteresowany to looknij sobie do bazarku i pisz na pw

    Ja bym jeszcze polecił książkę:,,How good is your pot limit omaha poker'' jest to 57 rąk w formie quizu i uczą one bardziej agresywnej gry.

    No i w najbliższym czasie wychodzą nowe książki Hwanga i Slotbooma i na pewno to będą strzały w 10 zwłaszcza ,że Hwanga będzie o grze SH czyli na 6 osobowych stolikach gdzie zawsze jest dużo akcji.

    Pozdro

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez Adiss Zobacz posta
    Hwanga ja mam na sprzedasz.Jeśli jesteś zainteresowany to looknij sobie do bazarku i pisz na pw

    Ja bym jeszcze polecił książkę:,,How good is your pot limit omaha poker'' jest to 57 rąk w formie quizu i uczą one bardziej agresywnej gry.

    No i w najbliższym czasie wychodzą nowe książki Hwanga i Slotbooma i na pewno to będą strzały w 10 zwłaszcza ,że Hwanga będzie o grze SH czyli na 6 osobowych stolikach gdzie zawsze jest dużo akcji.

    Pozdro

    dzieki za oferte ale wysylka do uk bedzie troche droga i taniej wyjdzie kupic nowke na ebayu, na poczatek ksiazki polecone przez jdx wystarcza

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Radom/Kraków
    Posty
    114
    A jaką książke byście polecili dla gracza PLO po roku grania (SH)?
    I jak w waszych przypadkach wpłynęły na umiejętności dane pozycje?

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Podobno tutaj jest dobra książka do PLO:

    Home | DailyVariance Publishing, LLC

    Wprawdzie kosztuje ok. 1K pln, ale parę ludzi na 2+2 twierdzi, że warto. Tak naprawdę do dzisiejszych gier NLHE i PLO nadają się chyba tylko te dwie książki prezentowane na powyższej stronie, ale cena troszkę odstrasza...

    Jakby ktoś wypróbował to niech da znać

    pzdr

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Podobno tutaj jest dobra książka do PLO:
    Kurde, koleś to niezły wymiatacz jeśli na PLO600 ma ~7ptBB/100 na próbce 250k rozdań. Przeczytałem spis treści i sądząc po tym książka wygląda baaardzo interesująco. Aczkolwiek $375 to trochę dużo. Za tą kasę to mogliby chociaż zrobić wersję papierową bo na komputerze to jednak słabo się czyta. Z drugiej strony po przeczytaniu rozdziału na temat 3/4-betowania nie jestem pewien czy przyniosła by ona dużo pożytku dla graczy PLO50 i niżej. Tutaj jest od groma calling stations i jak debil włożył do puli 1BB z jakimś śmieciem to sprawdzi każde podbicie preflop. Postflop zresztą też. Więc nie należy przesadzać z blefami.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ludzie, co wy na to żeby złożyć się wspólnie na forum i kupić te dwie książki z Home | DailyVariance Publishing, LLC ?


  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ponawiam propozycję