Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. Jeśli ktoś się czuje dobrze w temacie heads-up to niech się wypowie:

    W heads-up gramy zdecydowaną większość rąk. Mając dowolne dwie karty w ręku możemy określić prawdopodobieństwo końcowego zwycięstwa z losową ręką rywala. Przykładowo, para asów daje nam 85% szans na wygraną, para siódemek 67%, 89s - 53%, 23o - 35% itd. Czy korzystacie z tych wartości decydując co i kiedy grać?

    A może wręcz przeciwnie - kierujecie się zasadą play man, not the cards? Kiedyś znalazłem na formum rec.gambling.poker taką formę treningu: należy przykleić sticker note na ekran w miejscu gdzie widoczne były nasze karty i grać w ciemno! Zresztą podobnie powiedział kiedyś Doyle Brunson: Jestem w stanie wygrać z większością graczy na świecie, nie widząc swoich kart, pod jednym tylko warunkiem - rywal nie może wiedzieć, że ich nie widzę.

    pzdr.
    Chris
    www.poker24.pl

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    No według mnie podstawą gry HU jest wybadanie jak gra przeciwnik i czerpanie z tego korzyści. Czy to z kartą czy to bez.

  3. noo, tyle to ja też wiem :lol: (bez urazy)
    chodziło mi raczej o to, czy mogę się jakoś wspomóc matematyką czy też dać sobie z tym spokój...

    pzdr.
    Chris
    www.poker24.pl

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ja korzystam tylko z tego ze As to potega , a tak w ogole to mysle ze przy headsup matematyka nie jest juz tak wazna jak wlasnie wyczucie przeciwnika

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2004
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    231
    matematyka w HU? przymknij oko i cisnij raise 8)

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    25
    Ostatnio bardzo dużo gram heads up (nie stoly tylko SnG) i powiem, że naprawdę dużo nauczyłem się z bloga shipitpoker.*************.
    Naprawdę polecam.
    Tomek

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez Tomek
    Ostatnio bardzo dużo gram heads up (nie stoly tylko SnG) i powiem, że naprawdę dużo nauczyłem się z bloga shipitpoker.*************.
    Naprawdę polecam.
    Tomek
    a ja sporo wyciągnąłem (na temat HU też) ze stronki http://www.learn-texas-holdem.com/

    co do procentów to chyba chodzi o to że wchodzimy all-in i mamy race'a na konkretnych procentach, bardziej wydajne jest właśnie wyczucie przeciwnika i zmuszanie go do gry pasywnej gdy my jesteśmy agresywni imho of coz nie mówię o AA czy innych wysokich układach typu inne wysokie parki (i w ogóle parki) czy też slicki (to się rozumie samo przez się) ale jeśli myślimy poważnie o wygraniu HU, to po co ryzykować coin-flipa w jednej ręce skoro można go rozkminić w całym meczu grając bardzo dużą ilość rąk (co ma miejsce w HU właśnie), dobry poradnik był też na stronce UB i o tym była też tam mowa

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Nowy $acz
    Posty
    133
    Panowie proszę podajcie gdzie gracie turnieje heads-up. Jakie wpisowe i ile mniej wiecej osób tam zasiada i jaki poziom sobą prezentują

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    na ps masz turnieje h up z wpsiowym chyba 20+2 turniej sie rozpoczyna jak zbierze sie 128 graczy z wiadomych matematycznych wzgledow
    najblizszy taki turniej dzis o 20:05 naszego czasu rejestracja h wczesniej

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Dabrowa Gornicza
    Posty
    91
    No to ja mam pytanie.

    Jak zorganizowac turniej HU dla 6-9 osob?? Kto ma z kim grac, (bo kazdy z kazdym to tak mi sie wydaje ze odpada) do ilu wygranych, jaka punktacja itp itd.

    Jakbyscie mogli odpowiedziec...