Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Witam nie wiem dlaczego ale mi się ta ręka nie zapisała w historii więc ją opiszę:

    Początek FT 9- handed turnieju turbo 5k , jestem jednym z 3 short stacków, około 185K przy blindach 30/60K i ante 6K, dostaję A10o i jestem bodajże trzeci, lub czwarty. Jeden z większych stacków 750K UTG wchodzi all in , nie jestem tego pewien , ale najprawdopodobniej był też jeden call przede mną przez inny short stack z mniej więcej 180-190K, aczkolwiek ten call mógł być po mnie. Co parawda mam tak mały stack , że i tak w ciągu najbliższych 2, 3 rozdań będę się musiał stackować, jednak range gościa który wszedł UTG określam na JJ-AA, AK, ewentualnie AQ. Daje mi to maks 3 outsy. Czy wiedząc to mimo wszystko jest to easy call, czy też można to zrzucić, wiedząc, że będziemy vs. dużo lepszej ręce?

  2. #2
    Wg mnie dajesz zbyt wąski zakres dla bigstacka z UTG. Mając kilku shortów za sobą nie będzie on tu open pushował AA czy KK (nawet QQ) bo nie chce wystraszyć właśnie takich rąk jak Twoja. Mocne asy są tu możliwe ale pockety 99-JJ jak najbardziej też.
    Co do decyzji to ja bym zrzucił to jeśli inny short callnął. Jeśli nie to trudny orzech ale wydaje mi się, że raczej jesteś tu mocno z tyłu, a w najlepszym razie masz flipa vs. 99 i baaardzo rzadko vs. jakiś niższy pocket. Dużo zależy co wiesz o tym gościu.

  3. #3
    Nie wiem dlaczego ale, nie zapisały mi się pierwsze ręce z FT, bo bym mógł to sprawdzić dokładnie. Rękę wcześniej albo dwie zagrał jakąś całkiem mocną rękę trochę odbiegającą od tego zakresu który podałem, to było albo KQs, albo AJ i nie wiem czy przypadkiem jej nie limpował, a był chyba ze dwie pozycje dalej(w kążdym bądź razie raziła różnica jak zagrał te dwie ręce przed flopem) Także skoro zagrał to tak słabo to wątpiłem, żeby np. z 99 się stackował. Co do short stacka to o jego call, w ogóle się nie martwiłem, bo on by sprawdził nawet z KJ i każdym A.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    To jest czysty spot icm. Znając rozkład nagród i wielkości stacków możesz obliczyć wartość pozostałych ci żetonów. Musisz to porównać z sytuacją co się stanie jeśli sprawdzisz z jakim prawdopodobieństwem i policzyć ev takiego calla. Wiadomo, że twoja ręka jest w plecy vs ich range, ale to nie znaczy, że nie będzie się opłacało zagamblować.
    Na oko tego się chyba nie da powiedzieć, po prostu musisz sobie znaleźć kalkulator icm i policzyć.

  5. #5
    Ok, dzieki za odpowiedz. Nie jestem w stanie tego policzyc bo jak wczesniej napisalem nie zapisalo mi tej reki. W każdym bądź razie spasowałem. UTG pokazał AK, short stack juz nie pamietam co, ale cos slabego. Trudny fold, ale teoretycznie dobry, bo wiedzialem ze bede w bardzo niekorzystnej sytuacji i tutaj wlasnie chcialem sie dowiedziec, czy tak maly stack jednak tlumaczy call w takiej sytuacji. Na flopie oczywiscie pojawily sie dwie dziesiatki, bo jakby moglo byc inaczej i spokojnie gdybym spradzil to bym dojechal do top 3. , a tak skonczylem na miescu 7.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez Woytas Zobacz posta
    Ok, dzieki za odpowiedz. Nie jestem w stanie tego policzyc bo jak wczesniej napisalem nie zapisalo mi tej reki. W każdym bądź razie spasowałem. UTG pokazał AK, short stack juz nie pamietam co, ale cos slabego. Trudny fold, ale teoretycznie dobry, bo wiedzialem ze bede w bardzo niekorzystnej sytuacji i tutaj wlasnie chcialem sie dowiedziec, czy tak maly stack jednak tlumaczy call w takiej sytuacji. Na flopie oczywiscie pojawily sie dwie dziesiatki, bo jakby moglo byc inaczej i spokojnie gdybym spradzil to bym dojechal do top 3. , a tak skonczylem na miescu 7.
    (((((((((((((