Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    125
    Kilka dni temu udało mi się zaliczyć ft w dużym turnieju (pod względem osób, ale niestety odpadłem jako 9ty i nie wiem do dzisiaj czy rozdanie w którym odpadłem rozegrałem jak donk czy w miare poprawnie czy standardowo! A więc napisze jak było bo nigdzie nie zapisałem tego rozdania:

    1.3cia ręka na ft
    2.Blindy 1k/2k + ante
    3.Mam 50k w stacku i jakieś 4te mce na ten moment.
    4.Chipleader z 200k podbija o 3bb ja trzymam AhQh i gram call! (czy powinienem tu grać all in albo 3 bet)?
    5.Flop Ad3d9d i koleś wali za pot stawiam go na olku i pokazuje A3o i out! Co o tym sądzicie!
    O i jeszcze ważne że jestem na środkowej pozycji!

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Tak na szybko to bym powiedział że albo call preflop i próbujesz grać stosunkowo małą pulę postflop z niepewną ręką, albo raise preflop i reevaluate. Podejrzewam że to drugie zagranie jest poprawniejsze w turnieju ale niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    Wdawanie sie w bojke z chipliderem przy takich stackach nie jest dobrym pomyslem.
    No ale napaliles sie pewnie na AQ.


    Fold or Raise.
    Call tylko w specjalnych warunkach.



    Fold - obowiazkowo jest przeciwnik ma waski zakres, wydaje mi sie rowniez ze tez jest dobra opcja gdy przeciwnik ma luzniejszy zakres

    Call - mozna dopuscic gdy przeciwnik nie jest bardzo agresywny na flopie
    - mozna dopuscic rowniez w przypadku gdy umiesz zrzucic AQ w takiej sytuacji jaka Ty miales


    Raise - jesli przeciwnik ma luzniejszy zakres, jest bardzo agresywny na flopie i nie postawi Cie na all-in z srednia/niska para.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    136
    reraise preflop do 9k i po flopie pass zostaje Ci jeszcze 40k wiec stosunkowo dużo

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Reraise preflop do 12k w tej fazie turnieju nie ma się co cackać

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    Cytat Zamieszczone przez MacbossRa Zobacz posta
    Blindy 1k/2k + ante
    Chipleader z 200k podbija o 3bb
    Cytat Zamieszczone przez meterek Zobacz posta
    reraise preflop do 9k i po flopie pass zostaje Ci jeszcze 40k wiec stosunkowo dużo
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Reraise preflop do 12k w tej fazie turnieju nie ma się co cackać
    Czemu mają służyć te mini raise? Przeciwnik, który jest chipleaderem nie callnie tego?
    Na jego 6k, raise to w tym wypadku wg mnie 18-19,5k ew fold zaleznie od przeciwnika
    Ostatnio edytowane przez Wrona ; 18-05-2009 o 22:03

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Sorry. Źle doczytałem, myślałem że BB to 1k, oczywiście że jak BB wynosi 2k to około 17k reraise.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    136
    oki zgadzam sie

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Z jakiej pozycji otworzył? Jako, że jest chipleaderem to pewnie często będzie wykonywał steale i wywierał presję na przeciwnikach. A zatem jego zakres jest dosyć luźny i AQs jest dobrą kartą do grania z nim o stacki. Callem wpędziłeś się w kłopoty. Na flopie spadły 3 kara, więc jeżeli go raisniesz sprawdzi Cię tylko lepsza ręka. Nie masz żadnego backdoora. Reasumując przy Twoim M nie bawiłbym się w tej sytuacji w call preflop. 3-betujemy i sprawdzamy all-ina (tudzież gramy 3-bet all-ina).

  10. #10
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    preflop fold lub allin. skłaniam się do allina, zakładając że gram o zwycięstwo.