Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: JJ na środku

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Witam

    Takia sytuacja z turnieju:
    blindy 75/150, koles ma stack 3500 a ja 7000. dostaję JJ na srodkowej pozycji a on z UTG1 wali all in. raczej tight. easy fold ?

    Kilka rozdań dalej, ten sam gracz daje call, ja mam AKs na poznej pozycji. raise 4bb. on call. flop K 57s, on check, ja raise 2 x pot, on all in, ja call. pokazal 55. kolor nie doszedl. zagralem dobrze czy zle ?
    Ostatnio edytowane przez arturk ; 26-08-2007 o 20:13

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Najpierw sie przywitam na forum. Czesc.

    Pierwszy fold ok. Byles z tylu 45%-50%, albo 20%-80%.

    Drugie zagranie dziwne. Przed flopem w puli bylo 150+75+600+600, czyli 1425. Na flopie mowisz, ze zagrales 2Xpot, czyli jesli mial w granicach 3500, to zagranie 2Xpot to prawie 3000,chyba juz go postawiles na all inie. Jesli cos wygral w tych kilku rozdaniach, ktore byly po pierwszej sytuacji to powinienes napisac jaki ma stack.

    Zakladajac, ze ma stack 3500 przed tym rozdaniem, to po flopie w puli jest 1425, jemu zostalo 2900. Daje check, masz top pare, top kicker, nut flush drawa. Zagranie 2xpot w ogole irracjonalne. Jesli juz, to po prostu postaw go all in. (a nie zrobiles tego, bo musiales callowac jego all ina).

    Ja osobiscie gram tutaj za 1000, jak idzie reraise daje insta calla, nie ma opcji, zebym to zrzucil. Jesli daje all ina to stawiam go na rece z przedzialu 22-tt, i po prostu nie wierzy, ze trafilismy krola, albo trafil tego seta 77, 55. Flush drawa nie ma (jedynie KQs, choc w raczej by nie limpowal z UTG1). Bija cie tylko 2 rece, a i tak masz outsy.

    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez LukeLasko1 ; 26-08-2007 o 20:42

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Sorki, on się wcześniej na kimś podwoił.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    204
    w pierwszej sytuacji jeżeli wiesz że twój przeciwnik gra tight można dać fold, raczej najgorsza reka jaka moze miec jest AK. nie ma co liczyc ze ma AJ albo TT - nie powinien wtedy grać all-in. Nawet jeżeli miałby AQ wtedy to i tak byłby coinflip.

    W drugim przypadku za dużo włożyłeś już do puli, pot jest wiekszy od twojego stacka i chyba nie da sie zrzucic AK przy takim flopie. Miałeś pecha, koleś po prostu w dobrym momencie dał chek-raise.

  5. #5
    Witam,
    Z tym JJ wg. mnie możesz dać fold, bo jest jeszcze dość wcześnie i blindy Cię nie gonią...jednak ja bym się pokusił o call, w razie przegranej masz jeszcze stack około średniej, jesteś w plecy tylko z AA,KK,QQ, z każdą inną ręką masz conajmniej coinflip. Jeśli koleś ma monstera to trudno, najczęściej AA nie ma bo mimo, że wszyscy wiedzą, że najlepszy jest allin przed flopem to z UTG dają przeważnie zwykły raise x4bb lub... call licząc na reraise. Dlatego zostają w praktyce tylko 2 ręce gdzie jesteś glęboko w d... W przypadku AK, AQ to właśnie to spodziewasz się zobaczyć jeśli przeciwnik jest tight, jeśli nie umie rozgrywać małych par na wczesnej pozycji to jego problem. W turnieju musisz doprowadzać do coinflipów jeśli chcesz coś zwojować, szczególnie jeśli pozwala Ci na to stack.
    Z AKs według mnie zagrałeś dobrze, troche dziwny bet 2xpot po flopie, ale ciężko taką rękę zrzucić.
    Pozdro600

  6. #6
    JA bym sie klócil co do tych JJ, natomiast nie napisales co to za turniej, a to ma spore znaczenie. Tak czy inaczej nie wierze zeby mial AA KK lub nawet QQ, w takich pzypadkach z UTG graja raczej bardziej "pazernie". Gdybym nie znal Twojej karty ocenilbym goscia na JJ lub TT, ewentualnie 99. Osobiscie daje call. Drugi przypadek oczywiscie call.