Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Na pewnym zagranicznym forum pod tytulem "contender for donkey of the day,...." zostalo zamieszczone nastepujace rozdanie: Turniej super turbo 6 osob 2 nagrody 200$ i 100$. Wg autora postu bylem autorem bardzo idiotycznego zagrania. Czy aby na pewno, czy po prostu zagranie dobre tylko pechowo dla mnie sie skonczylo?
    a deserved 3rd for the donkey play.


    ***** Betfair Poker Hand History for Game 213767272 *****
    NL Texas Hold'em $50 Buy-in + $5 Entry Fee, Level:9 Blinds(300/600-50 ante) - Wednesday, May 30, 17:01:56 GMT 2007
    $50+$5 Super Turbo NL Holdem #823708
    Table 1 6-max (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Total number of active players : 3
    Seat 2: malyszu ( 1,540 )
    Seat 3: 7 pm ( 4,365 )
    Seat 5: verno ( 95 )
    Tourney Level:9 Blinds(300/600-50 ante)
    malyszu posts ante [50]
    7 pm posts ante [50]
    verno posts ante [50]
    malyszu posts small blind [300]
    7 pm posts big blind [600]
    ** Dealing down cards **
    Dealt to 7 pm [ 8d, 4c ]
    verno calls [45]
    verno goes all-in
    malyszu goes all-in
    malyszu raises to [1,490]
    7 pm calls [890]
    ** Showdown **
    malyszu shows [ 6c, Ac ]
    7 pm shows [ 8d, 4c ]
    verno shows [ Js, 4d ]
    ** Dealing Flop ** [ 5c, Td, 6d ]
    ** Dealing Turn ** [ Jh ]
    ** Dealing River ** [ 8h ]
    ** Hand Conclusion **
    7 pm wins 2,890 from side pot #1 with a pair of Eights
    verno wins 285 from main pot with a pair of Jacks
    ************ Game 213767272 ends ************

    Wg 7 pm powinienem dac call i przeczekane byloby do konca i jakby tak sie skonczylo miejsce w kasie mialbym prawie gwarantowane. Pare osob napisalo, ze to on byl oslem sprawdzajac z 84o all-ina, byli tez jednak tacy , ktorzy twierdzili ze moj push nie byl za madry. Z calculatora wynika ze przy tych kartach co mielismy na rozstrzygniecie, ze shortstack wygrywa main pot a chipleader sidepot bylo okolo 10%- jedyna opcja ze wychodze z tego bez kasy. Moje rozumowanie, na ktore mialem ledwie 10 sekund bylo takie ze moj A6s powinien byc sporym faworytem przeciwko dwom random hands i ze prawdopodobienstwo odpadniecia w tym rozdaniu na 3cim miejscu jest rzedu 10-15% znacznie wieksze zas jest na zrownanie sie z chipleaderem przed headsupem. Wg calculatora moja karta miala 54% na wygranie zarowno mainpota jak i sidepota. Porazka sidepota nie stanowilaby tragedii gdyby wygral gostek rowniez i z shortstackiem mialbym wtedy 2gie miejsce.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    W sumie byłeś na SB i próbowałeś ukraść całkiem 505 (które 7 pm zostawiłby, gdyby spasował), jedyne czego tutaj nie rozumiem to sprawdzenia z 84 ;/ Fakt mogłeś przespać do momentu, aż short stack wyleci, zresztą niech się wypowiedzą ci co grają SnG ...

    __
    TT

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    379
    Hero miał A6s
    wg mnie to nie Ty a 7pm zagrał jak donk.
    No, ale takie uroki super turbo sitów

  4. #4
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Proste pytanie grales o 2 miejsce czy o 1 ? Wszyscy wiemy, ze o 1 wiec zagranie bylo bardzo dobre tylko troche pechowe, a ten koles zagral jak debil, bo gdybys wygral bys sie z nim zrownal chipsami a on przez swoje donkowate zagranie stracil by cala przewage...

    No ale on wygral, Ty odpadles, prawo zwyciezcy pierdolic glupoty

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    Według sngwizarda Twoje pushing range to 40% kart, czyli:
    (33+ , A2+ , K5+, K2s+, Q8+, Q5s+, J9+ ...)
    To jest przy zalozeniu ze short robi allin z anytwo a BB sprawdza wszystko z bardzo szarokim wachlarzem - 84 w gore - 85%.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    7 pm to dobry gracz, pare razy znalazł się na podium w leaderboardzie i to głównie w SnG z wyższymi wpisowymi.

    Co do Twojego zagrania to wg. mnie nie jest to złe zagranie jednak ja tu preferuje call i liczę na przeczekanie do rivera ze strony przeciwnika.

    Natomiast nie rozumie dlaczego krytykujecie zagranie 7 pm'a skoro dostawał oddsy 2-to-1, a Karelli mógł tak przecież grać "with any two". Pozatym nadal jeżeli przegrałby to stosunek żetonów byłby prawie 1:1 więc jak to się mówi: gra toczy sie dalej.

    Dave

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Call raczej nie wchodzil w rachube predzej fold gdyz dobry zawodnik z takim stackiem po callu w takiej sytuacji robi obligatoryjny push. I wtedy konczy sie tak samo bo mam juz oddsy na sprawdzenie. Nie wierze ze 7 pm czekalby do rivera po callu ja zreszta po takim callu robie zawsze push przy takich stackach. Zreszta call przy takich blindach... nie stosuje sie raczej . Ciekawe czy jest jakis program, ktory by policzyl EV foldu i all-ina. Co do callu 7 pm raczej mial oddsy na call z any 2 cards. Na to w sumie liczylem i ze faworytem bede raczej ale skonczylo sie slabo, najgorszy mozliwy wariant. Smieszne ze ten co mial na 2 ante przed rozdaniem znalazl sie nagle w kasie ale mial te swoje pare % na to bo w tym skladzie push i call byl bardzo prawdopodobny(mniej wiecej taka karta jak to napisal Zbrochu byla mi do pusha potrzebna). Wiele razy gralem z 7 pm i wiem ze siedzac odwrotnie ze mna zrobilby easy push wiec tym bardziej nie rozumiem czemu sie nasmiewal na forum po prostu pechowe rozdanie i tyle. Heh naszukalem sie wczoraj rozdania sprzed miesiaca w HU z 7 pm , zeby wrzucic pod jego postem jego call z 86 na rownych stackach na pierwszym bodajze poziomie blindow all-ina on spory overraise z 8bb ja all-in z AK w tym samym kolorze co jego 86. Niestety trafil wtedy 6tke.I niestety nie udalo mi sie znalezc. Od miesiaca zagralem z nim z 15 hu i nie wygral zadnego!

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    teoretycznie zasada w sng jest taka, ze jak sa 3 miejsca payout to chcesz byc 3, jestes w trojce to chcesz byc 2, a dopiero w hu walczysz o 1 miejsce; bo jak zaczynasz kombinowac jak tu wygrac to czesciej skonczysz z niczym niz wygrasz
    reasumujac, w teorii powiniens sfoldowac, choc z drugiej strony A6 bylo niezla reka w danej sytuacji i kto wie czy nie zagralbym tak samo...

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    najbardziej problematyczne i zagmatwane zagranie w tym dziale, zagralbym tak samo jak Ty, do zgarniecia bylo teoretycznie 2Bi, co innego gdyby to byl multiturniej i roznice w wyplatach miedzy jednym miejscem a miejscem wyzszym, wtedy byc moze inaczej bym sie zachowal
    pozdrawiam

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    Cytat Zamieszczone przez karelli Zobacz posta
    Ciekawe czy jest jakis program, ktory by policzyl EV foldu i all-ina
    No własnie to zrobil sngwiz w poscie powyzej. Ten probgram nie bierze pod uwage samego EV ale takze (a moze przede wszystkim) ICM.

    Z ciekawosci sprawdzilem z czym BB powinien sprawdzic zakladajac ze short shoves z anytwo, a Twoj pushing range mozna okreslic nastepujaco:

    any Ace, any pair, K9+, QJ+

    Wtedy powinien popchnac z 98.2% kart czyli z 84 rowniez.