Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Na micro dośc czesto zdarzaja sie" sharki". Jednego chciałbym poddać pod ocenę i jestem ciekaw ewentualnych wskazówek. Napisze że koleś mimo wszystko zdaje sie myślec i ma chyba jakis plan na gre. Jest regiem i mam 680 rąk.

    Pre flop

    25,4/25,4 3Bet 10,8%. Czy ja dobrze rozumiem, czy to oznacza, że on nie gra nigdy call pre flop? Gra 3 bet albo fold? 3 Bet from SB 12% i BB to 14%
    Do tego steal BUT: 60% i steal SB:80%

    Post flop

    CB flop 97% CB turn 75% Agg: 8,1 Agg %:60%. Gra raczej pot bet na flopie i na turnie.

    Tutaj widać, że jednak tak bezmyślnie nie betuje
    Seat 1 is the button
    Seat 1: neale364 ( $18.56 USD )
    Seat 2: HERO ( $19.06 USD )
    Seat 3: paolo308 ( $1.27 USD )
    Seat 4: terryjiang ( $10.00 USD )
    Seat 5: sibular6ngas ( $10.90 USD )
    Seat 6: oriol0 ( $10.84 USD )
    HERO posts small blind [$0.05 USD].
    paolo308 posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    sibular6ngas folds
    oriol0 raises [$0.40 USD]
    neale364 folds
    HERO calls [$0.35 USD]
    paolo308 folds
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    HERO checks
    oriol0 bets [$0.90 USD]
    HERO calls [$0.90 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    HEROr checks
    oriol0 checks
    ** Dealing River ** [ ]
    HERO checks
    oriol0 bets [$2.70 USD]
    HEROr calls [$2.70 USD]
    oriol0 shows [, ]

    Tutaj to sie najnormalniej wkorwiłem. 4 razy go 3 betowałem i grał fold. Bałem sie że zagra 4 bet bluf, lub call. Nie mogłem jednak zagrać fold i chciałem wygrac post flop. Nie betował bezmyślnie
    Seat 2 is the button
    Seat 1: Nanek1950NH ( $4.55 USD )
    Seat 2: I_Machine ( $19.13 USD )
    Seat 3: oriol0 ( $10.36 USD )
    Seat 4: HERO ( $11.62 USD )
    Seat 5: dodgydave98 ( $10.00 USD )
    Seat 6: acetyl ( $7.65 USD )
    oriol0 posts small blind [$0.05 USD].
    HERO posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    acetyl folds
    Nanek1950NH folds
    I_Machine folds
    oriol0 raises [$0.35 USD]
    HERO calls [$0.30 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    oriol0 bets [$0.80 USD]
    HERO calls [$0.80 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    oriol0 checks
    HERO checks
    ** Dealing River ** [ ]
    oriol0 checks
    HERO bets [$1.40 USD]
    oriol0 calls [$1.40 USD]
    HERO shows [, ]
    oriol0 shows [, ]
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 17-02-2011 o 12:03

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    W pierwszym rozdaniu 3bet.
    Co zrobisz jak nie złapiesz nic? Call flop i call turn? On tak dużo 2nd barreluje, że nie możesz grać X/C flop X/F turn nigdy.

    W drugim rozdaniu nie ma o czym rozmawiać wogóle. Fold pre.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Przeciwko takiemu graczowi dostosowałbym się na kilka sposobów:

    1. Semiblefując często flop. Tak duży cbet to będzie bardzo, bardzo szeroki range, który zwykle nie trafia dostatecznie dobrze flopa żeby kontynuować. I przez semiblef nie mam tutaj na myśli tylko fluish drawów/ straight drawów ale również układ typu KdQh na flopie Td6d2s, czyli draw do overcards + backdoor straight draw + backdoor flush draw. Oczywiście nie będę tego nadużywał, bo gość się w pewnym momencie może pokapować. Jednak przez dobrą selekcję spotów postaram się wykorzystywać jego zbyt agresywną grę na flopie.
    2. Jeśli gość barreluje przez kilka ulic postaram się unikać callowania preflop rąk, z którymi nie mam dużych możliwości semiblefowania i dodatkowo zwykle trafię top parkę ze średnim kickerem, zbyt średnim w porównaniu do jego przewidywanego zakresu. Jeśli oczywiście jego zakres zmienia się w zależności od pozycji, to nie chcę rozgrywać AJo czy QTo vs jego utg open, ale jestem skłonny zagrać to na pozycjach button vs cutoff. Jeśli dla przykładu villain ma pfr ~20 z wczesnej pozycji to będę 3betował z pozycją układy typu AJo QKo - za słabe na call, ale mające blokery do top jego range, którym będzie kontynuował vs mój 3bet. Chyba, że ma spore tendencje do 4betowania itp.
    3. Skoro rozgrywa on cały swój range poprzez raise/3bet, to dostosuję swoją grę do jego nadmiernej agresji preflop. Oczekuję, że w sytuacji cutoff vs button albo button vs big blind on będzie 3betował dość szeroko, większość broadway'i jak ATo czy QJs oraz swoje pocket parki. W takim przypadku chętnie zagram vs jego 3bet 4bet znowu z układami zbyt słabymi na call, które mają blokery do jego range + różne średnie pocket parki. Czyli AJo, KQo, KJo, 88. Oczywiście do 5beta większość z nich wyrzucę (raczej poza pocket parkami, którymi będę się czasami stackował 100bb's deep jeśli już zdecyduję się na 4bet), ale w większości przypadków oczekuję zawinąć pulę już preflop. Mój 4bet sizing będzie w stylu 2,5x jego przebicie będąc oop, 2,1/2,2x jego przebicie będąc in position. Sprawdzać będę często układy typu AQ/AK, którymi flopując top parkę zawsze będę miał flop, który on będzie starał się reprezentować w 3betowanej puli, a w której często będzie albo zdominowany albo drawing dead ze swoim air. Z pozycją będę również sprawdzał nieco rąk, które mają dobry potencjał do semiblefowania/floatowania ze względu na grywalne drawy. KQs, QJs, JTs, T9s, 98s i ATs/AJs. Staram się nie setmineować w 3bet potach przeciwko temu graczowi. Oczekuję, że on 3betuje dość szeroki zakres na późnych pozycjach, także nawet z tak silną ręką jak 99 czy TT każda overkarta może spokojnie trafić w jego range.
    4. Przeciwko takiemu graczowi (jeśli nie ma wysokiego fold to 3bet i niskiego 4bet) jestem również skłonny slowplayować preflop, zarówno do pojedynczego raise jak i 3betu, ze swoimi AA-QQ.