Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop

    UTG ($12.50)
    UTG+1 ($48.87)
    MP1 ($34.09)
    MP2 ($19.92)
    Hero (MP3) ($22.63)
    CO ($27.10)
    Button ($17.14)(20/15 po 111 rękach)
    SB ($24)
    BB ($82.14)

    Preflop: Hero is MP3 with ,
    4 folds, Hero bets $1, 1 fold, Button calls $1, 1 fold, BB calls $0.75

    Flop: ($3.10) , , (3 players)
    BB checks, Hero bets $2, Button calls $2, 1 fold

    Turn: ($7.10) (2 players)
    Hero bets $3.75
    BTN miniraise to 7.
    Hero??

    Jak ostatnio stwierdziłem cofam się w rozwoju pokerowym, stąd też może to banalne rozdanie. W razie czego proszę o zjeby.
    Wchodzimy czy pasujemy? Chciałem wrzucić jeszcze informację o jego "fold to CB on flop", ale nie mogę tego znaleźć.
    Mam też zatem pytanie jak się zachowywać z overparą zależnie od procentu tego parametru u przeciwnika?
    Ostatnio edytowane przez troll ; 15-07-2009 o 10:23

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496
    "Wchodzimy czy pasujemy"

    chyba Ty zagrales beta to z kad to pytanie?

    ten bet jest smiesznie maly. Tak z minimum 5$ by sie przydalo.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Na turnie ja również zabetowałbym tak ok. 5$. Jeżeli chodzi o decyzję to fold, wygląda to na donkowo rozegrany set IMO.

    Generalnie w takiej sytuacji (overpara OOP) specjalnie nie patrzę na Fold to cBet tylko gram standardowo bet flop, bet/fold turn i check/call river lub bet river(jeżeli zobaczę rivera)..... no chyba, że jakiś ekstremalny przypadek gdy gość przy dużej próbce ma 95% fold to cBet, ma nitowe staty i wiem, że jak calluje mojego cbeta to ma na pewno coś więcej niż jedna para.....

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    Generalnie w takiej sytuacji (overpara OOP) specjalnie nie patrzę na Fold to cBet tylko gram standardowo bet flop, bet/fold turn i check/call river lub bet river(jeżeli zobaczę rivera)..... no chyba, że jakiś ekstremalny przypadek gdy gość przy dużej próbce ma 95% fold to cBet, ma nitowe staty i wiem, że jak calluje mojego cbeta to ma na pewno coś więcej niż jedna para.....
    Generalnie słusznie, ale w tym konkretnym przypadku gość ma 70bb, nie mamy miejsca na bet/fold na turnie imo. ja betuje 2.5$ na flopie, 6.5$ na turn i calluje all-ina. w razie calla pushuje river. as played... nie wiem. rzuć monetą i zagraj jak wypadnie. w zasadzie nie wolno tylko scallowac i spasować river. luźność przeciwnika jak na FR przemawia za pushem, ale fold również nie może być zły.

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez babilon16 Zobacz posta
    ten bet jest smiesznie maly. Tak z minimum 5$ by sie przydalo.
    To nie jest tak, że nie wiem, że bet powinien być większy.
    Zazwyczaj na turnie przywalam coś w okolicach pota.
    Były dwa czynniki dla których tego nie zrobiłem.
    Po pierwsze stack przeciwnika. Jak coś miał to te 3.75 dałoby mi taką samą informację jak 5-6 u full stacka, a nie przywiązywałbym się bardziej do puli.
    No i po drugie ta nieszczęsna pozycja i dosyć luźne staty przeciwnika.
    Generalnie po tym reraise wiedziałem, że może mieć tylko te układy: KK (mało prawdopodobne); JJ, seta oraz coś w stylu AK w treflach(też mało prawdopodobne).
    No i właśnie jakoś przy tym multitablingu nie mogłem stwierdzić nic poza na dwoje babka wróżyła.
    Nie wiem też za bardzo czym (jakimi parametrami) się kierować w takich sytuacjach po śmierdzącej agresji na blankowym turnie.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    124
    Easy fold, śmierdzi donkowo rozegranym setem na kilometr.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Co to za Fold i jeszcze Easy? Nie twierdzę, że fold jest z automatu zły, ale tak jak pisze uczniak "rzuć monetą". Jak w takim rozdaniu będziemy foldować za każdym razem jak dostaniemy opór to te opory od kumatych graczy będziemy dostawali permanentnie.

    Kiedy zatem napierdalać z rejsowaną preflop pocket parą? Jak trafimy seta, albo inny magiczny układ?

    Niski bet na turnie może sugerować przeciwnikowi, że nie skompletowałeś tego z czym uderzałeś preflop i być może postanowił sprawdzić, czy ma dobrą czutkę, czy też może go wciągasz. Ba, niektórym przeciwnikom zawsze się tak kojarzy, że jak niski flop, to rajser dokłada z przyzwyczajenia z AK

    Co do statów, przydałaby się agresywność, czy też fold to bet, chociaż rąk w bazie bardzo mało. Te które mamy jak na fullring'a są w miarę luźne i mogą sugerować właśnie bet nawiązujący do Twojego słabego zagrania, a nie do własnych kart. Tym samym absolutnie bym się nie zdziwił gdyby zawodnik posiadał np. pocket 5. Oczywiście w żadnym wypadku nie można wykluczyć seta, czy dwóch par.

    Więcej statystyk o graczu dałoby większy obraz, a tak to "rzuć monetą"
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 18-07-2009 o 14:58

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    IMO jedyne co przemawia za nie-foldem to wielkość stacka przeciwnika. Naprawdę nie widzę z czym może nas tu miniraisować na turnie (a co bijemy), no chyba tylko JJ..... A z drugiej strony mam wrażenie, że widziałem już setki (nie przesadzam) takich rozdań kiedy to shortstack gra calla na flopie, miniraisuje na turnie po to aby na riverze wrzucić do potu resztę stacka, oczywiście z setem.....
    Podejrzewam, że w czasie rozdania robię pusha i tyle, ale tak na chłodno to raczej obstawiłbym go na seta, ponieważ nie widzę żadnej innej ręki którą mógłby tak rozegrać...... a gdyby miał np. wspomniane 55 to chyba raisowałby na na flopie lub pushował na turnie, ale raczej nie miniraise......

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Ciekawe, że na nl50 nikt przy takiej linii nie rozważa AT, KT, JTcc, KQcc które kupiło fd na turn, nawet QJ czasami. Bez historii z typem nie możesz od razu zakładać, że min-raise to monster. Jego zakres jest na tyle spolaryzowany, że QQ bez historii masz tu easy shove, a jak ma monstera to notka i po sprawie. Czasami za wiedzę na temat przeciwnika trzeba też zapłacić, bo co jak zrobi ci taki min-raise jeszcze kilka razy i nigdy nie zobaczysz showdownu? No i bet na turn raczej w klimatach 4,50-5 (między 2/3 a 3/4 puli).