Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wariancja

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    7
    Jako że mam przepiękny downswing i łapie epickie bad beaty, robię sobie kilka dni przerwy poświęconych na refleksje. I tu pojawiło się moje pytanie, ktoś z Was może się orientuje w której odmianie wariancja tudzież "odchylenie" jest najmniejsze? Czy poszczególne odmiany mają na to jakiś wpływ, a czy może struktura turniejów też jakoś się do tego odnosi? Zastanawiał się ktoś nad tym albo ktoś posiada jakieś ciekawe dane na ten temat?

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Oczywiście zarówno rodzaj gry jak i format ma wpływ na wielkość wariancji, struktura turniejów także (im krótsze poziomy blindów, tym większa wariancja). Co masz na myśli używając słowa "odmiany"? Odmiany pokera ogólnie? Odmiany(format) Texas Hold'em? Nie posiadam żadnych danych, nie grałem też wszystkich odmian i formatów, ale z tego co się słyszy od graczy i co podpowiada zdrowy rozsądek, to wygladałoby to mniej więcej tak chyba (wyższą wariancję oznaczyłem symbolem " > " ):

    gry FL < gry PL < gry NL
    full ring < 6max < HU
    cash < STT < MTT
    Holdem < Omaha (nie wiem jak pozostałe odmiany pokera, bo niewiele osób gra w coś innego niż te dwie)

    Wniosek, wynikający z połączenia tych zestawień jest taki, że grą z najmniejszą wariancją będzie Full Ring FL Holdem, a na przeciwnym biegunie HU MTT Omaha NL

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    7
    O widzisz bracie o to mi chodziło ! Np tutaj myslałem że jest zupełnie na odwrót " full ring < 6max < HU " , wyniki wynikami ale i tak chyba nie zmienie najczęstszej formy jakiej gram tj MTT NL, oprócz liczb to chyba największy fun.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta

    Wniosek, wynikający z połączenia tych zestawień jest taki, że grą z najmniejszą wariancją będzie Full Ring FL Holdem, a na przeciwnym biegunie HU MTT Omaha NL
    good one, especially multicombo HU MTT Omaha NL
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 15-04-2011 o 13:37

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    good one, especially multicombo HU MTT Omaha NL
    No to byłoby sick, ale skoro istnieją gry Omaha NL i Holdem HU MTT, to pewnie i taki dziwoląg jak Omaha NL HU MTT kiedyś może zaistnieć