Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Zauważyłem że przy bublu Wizard sugeruje sporą zmianę stylu gry. Wcześniej przy takich blindach to mając 6bb z buttona pushowaliśmy chyba z połowę rąk, a teraz nagle tak się zawęził zakres.



    Pod względem stacka/blindów czy zakresu calla przeciwnika za dużej zmiany nie ma między tymi sytuacjami specjalnej różnicy.



    Chciałbym opisowo zrozumieć co wpływa na to zawężenie zakresu. Owszem, mamy bubla, odpadnięcie jest boleśniejsze, ale 2-3 kolejki czekania na karty i jesteśmy wyblindowani...

    z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    6bb to jest wbrew pozorom duzo na bubblu, no i te dwa big stacki przed tobą, nie wiem czy mozna dodac cos wiecej ale dwa big stacki i bubble powoduje ze BTN to juz nie jest tak dobra pozycja by krasc blindy, gdyby twoj stack był 1800 to push ale tak to mozesz ptzetrwac jeszcze jedną runde i spróbowac stealu z SB wtedy zakres rąk z ktorymi mozemy kraść blindy jest znacznie szerszy

    z drugiej strony jesli jestes pewien ze w momencie kiedy bedziesz na blindych te będą wynosić 300/600 to skłaniałbym sie ku pushowaniu
    Ostatnio edytowane przez MiiKeEEe ; 19-11-2008 o 14:36

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Właśnie nie wiem co zmienia fakt że ci kolesie są big stackami - bo dałem im praktycznie taki same range jak w sytuacji poniższej. I tu i tu nas sprawdzają z praktycznie tym samym, i tu i tu przegrana oznacza dla nas out, ino wg sugestii na górze zmierzamy ku wyblindowaniu się, a na dole nie...

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Pewnie wszystko wytłumaczyłyby szczegóły od wyliczeń z SnG Wizarda (nie mam go na tym kompie) - ale wydaje mi się (tak na oko i intuicyjnie), że wytłumaczeniem dla tak zawężonego pushing range jest to, że w przypadku 1 sprawdzenie i przegranie przez któryś z blindów Twojego pusha zostawia ich z fold equity (tzn. każdy z nich będzie miał jeszcze > 3BB), tak więc nie opłaca Ci się tak bardzo ryzykować. W przypadku 2, sprawdzenie i przegranie oznacza faktyczny out dla BB, SB też straciłby więcej equity niż w przypadku 1. Czyli w przypadku 2 ryzyko jest dla BT bardziej opłacalne.

    Pozdro