Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Wie ktos moze jakie jest prawdopodobienstwo spotkania sie AA i KK w jednej parti????
    bo w tym miesiącu mniej więcej zdarza mi sie w 50% że jak ja mam KK ktoś ma AA,szkoda ze nie odwrotnie

    Po co założyłeś dwa identyczne tematy? Jeżeli w celu zmiany tytułu na poprawy to wystarczyło wejść w już istniejący temat, wybrać opcje Edytuj i Go Advanced i poprawić błąd.
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 20-10-2006 o 08:42

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Masz KK, w talii pozostaje 50 kart, liczba możliwych kombinacji - 1225

    Z 4 asów dwa wędrują do jednej osooby, liczba kombinacji - 6

    Prawdopodobieństwo otrzymania asów dla jednej osoby, gdy ty masz KK ~ 0,49 %

    Prawdopodobieństwo, trzymania asów przez dowolnego przeciwnika gdy ty masz KK
    ~ Full Ring 4,41 %
    ~ 6-osobowy 2,45 %
    ~ Heads up 0,49 %

    Prawdopodobieństwo spotkania się AA vs AA vs KK: (gdy my mamy KK)
    ~ 0,04 %

    Liczyłem sam więc poprawcie mnie jeżeli gdzieś jest błąd w rozumowaniu
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 20-10-2006 o 08:39

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    135
    moze pozniej sie dokladnie zastanowie ale na razie wydaje mi sie ze blad zrobiles ze policzyles p-wo otrzymania KK za pewnik i nie uwzgledniles p-wa otrzymania KK i AA w jednej partii tylko otrzymania AA wogole. takie same wyniki wyjda gdy pytanie bedzie brzmialo jakie jest p-wo ze ktos ma AA gdy ja mam J3 czy cokolwiek innego.
    Moim zdaniem trzeba policzyc prawdopodobienstwo ze my otrzymamy KK a ktos otrzyma AA, bedzie duzo mniejsze niz wyszlo tobie.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Woy nie wiem o co ci chodzi, przyjąłem KK za pewnik, chyba każdy chce wiedzieć na czym stoi gdy ma dwa Króle ?

    Specjalnie dla ciebie:

    Prawdopodobieństwo spotkania KK vs AA (dowolni dwaj gracze):
    ~ Full Ring 1,98 %
    ~ Short-Handed 1,10 %
    ~ Heads up 0,22 %

    Prawdopodobieństwo zdarzenia AA vs KK vs AA (dowolni trzej gracze):
    ~ Full Ring 0,018 %

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    135
    chyba jednak wiesz o co mi chodzi (albo tylko ci sie wydaje) skoro teraz podales inne wyniki. i specjalnei dla ciebie jeszce raz wyjasnie. pytajacemu chodzi jakie jest prawdopodobienstwo ze w jednej partii spotkaja sie KKvAA wiec nei mozna przyjmowac ze mamy juz KK tylko najpierw trzeba policzyc p-wo otrzymania przez nas KK i jednoczesnie AA przez kogos innego. Jeszcze raz powtorze ze twoje wyniki beda dokladnie takei sama jak ktos zada pytenie:
    Jakie jest p-wo ze ktos ma AA gdy ja mam J8.
    Jakie jest p-wo ze ktos ma AA gdy ja mam 29
    itd
    Twoje liczenie odnosi sie do sytuacji gdyby doswiadczenie zrobic tak:
    dac komus KK potem przetasowc talie i rozdac pozostalym graczom i teraz policzyc jakie jest p-wo ze ktos dostal AA. no przyznasz chyba ze takia sytuacja delikatnei mowiac jest nienaturalna.
    te drugie wyniki zupelnie nie wiem do czego sie odnosza ale gwarantuje ci ze prawidlowe beda duzo nizsze a nie tylko ok dwa razy nizsze. nei jest to takie proste jak sie wydaje ale postaram sie specjalnie dla ciebie policzyc jak znajde chwile czasu.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    135
    tak na szybko:
    gdyby zadac pytanie :
    jakie jest p-wo ze w jednej partii spotkaja sie AAvAA
    mysle ze wynik w przypadku Heads up bedzie bardzo bliski tego z dwa razy pod rzad otrzymamy AA. mysle ze jest to na tyle bliski wynik ze przy tak malych liczbach i biorac pod uwage potrzeby mozna uznac ze bedzie wrecz identyczny czyli 1/48841, to jest ok 0,002 %.
    no tak na "oko" jakie moze byc prawdopodobienstwo ze AA spotka sie z KK?
    moim zdaniem tylko kilka razy wieksze.
    szacuje ze wynik bedzie wynisil cos ok : 0,01%
    no jakby nie patrzec duzo mniej niz podales.
    temat meni zaiteresowal z matematycznego punktu widzenia wiec postaram sie jakos to policzyc.
    Oczywiscie jesli ktos zada pytanie jakie jest p-wo ze ktos ma AA gdy ja juz mam KK to twoje pierwsze wyniki beda ok
    ale trzeba pamietac ze bedzie to ok 0,49% partii gdy juz mamy KK na lapie a nie 0,49% partii wogole.
    a pytane brzmialo:

    Wie ktos moze jakie jest prawdopodobienstwo spotkania sie AA i KK w jednej parti????

    dla mnei dosc jednoznacznie

    a do czego sie odnosza te drugie wyniki to nei wiem do tej pory

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Dla Heads up:

    Prawdopodobieństwo, iż otrzymamy dwa razy pod rząd AA w pojedynku:
    0,45*0,45 % = 0,2025 %

    Prawdopodobieństwo, iż przeciwnik trzyma AA gdy my mamy AA:
    0,08 %

    Prawdopodobieństwo, iż dealer rozda po dwa asy graczą:
    1 do 270 725 czyli 0,00037 %

    bez szacowania, napisz twój tok rozumowania i nie zapomnij nanieść poprawki w swoje obliczenia na 10 graczy

    dac komus KK potem przetasowc talie i rozdac pozostalym graczom i teraz policzyc jakie jest p-wo ze ktos dostal AA. no przyznasz chyba ze takia sytuacja delikatnei mowiac jest nienaturalna.
    Z matematycznego punktu widzenia jest całkowicie naturalna

    Napisz dokladnie jak liczysz krok po kroku bo albo ja albo ty jestem w błędzie i ktoś musi zostać z niego wyprowadzony.
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 20-10-2006 o 10:06

  8. #8
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez ArkadiuZz Zobacz posta
    Dla Heads up:

    Prawdopodobieństwo, iż otrzymamy dwa razy pod rząd AA w pojedynku:
    0,45*0,45 % = 0,2025 %
    Witam
    Skorzystaj z innego kalkulatora
    W sumie wynik poprawny, z tym że powinno być raczej
    0,45 %%%%% * 0,45% = ????
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez pokerstars ; 20-10-2006 o 10:00

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Fakt pokerstars strzeliłem niesamowitego byka Zbiorę wszystkie wyniki razem i umieszczę poprawione niebawem a prawdopodobieństwo, iż otrzymamy 2x pod rząd AA wynosi:
    0,002025 % czyli takie rozdanie się zdarza raz na 49382 razy

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    135
    "Prawdopodobieństwo, iż otrzymamy dwa razy pod rząd AA w pojedynku:
    0,45*0,45 % = 0,2025 %"

    i ze niby co? ja podalem dokladny wynik a ty przyblizony
    AA dostajemy raz na 221 rozdan czyli dwa razy pod rzad taka sytuacja zdarzy sie sie raz na 48841, rozdan.
    juz tutaj sie mylisz mowiac ze raz na 49382. robisz licealny blad, mianowicie taki ze podajac wynik 0,45% podajesz go w przybilzeniu, skad wynika ze 0,002025 % tez jest przyblizony a stad wynbika ze te twoje 1/49382 tez jest przyblizone.
    policz jeszcze raz.
    oczywiscie to tak naprawde nie ma prawie zadnego znaczenia ale jesli zrobilismy z tego dyskusje akademiska to prosze bardzo
    na reszte zaraz odpisze
    Ostatnio edytowane przez woy ; 20-10-2006 o 10:45