Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Wyszków
    Posty
    162
    Witam!

    Gram Tight Agressive i nie wiem do końca jak się zachować nie dostając nic na flopie. Najczęsciej jak zostaje z 1 graczem lub góra dwoma to podbijam o 1/3 lub 1/2 pota. Jeżeli jestem sprawdzony to kolejne etapy czekam/folduje ewentualnie wchodzę za niskie podbicie. Gram tylko na FR i NL10. Prośiłbym o jakieś korekty co do mojego zachowania po flopie.
    Będę wdzięczny za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    303
    Fragment artykulu Pawcia:

    Sprawdzony continuation bet na flopie

    Jedną z częstych sytuacji jest sprawdzenie naszego continuation betu na flopie przez jednego przeciwnika. Następnie pojawia się turn, który nie przynosi nam pomocy i co dalej? Tutaj wszystko opiera się na naszej ocenie sytuacji i naszej ocenie przeciwnika. Nie możemy automatycznie zakładać, że zawsze w takiej sytuacji przejdziemy w tryb pasywny i przeczekamy turn.

    Agresywną grą na turnie będziemy w stanie wygrać wiele rozdań, w których nasza ręka może być gorsza od ręki przeciwnika. O ile większość graczy wie co to jest continuation bet i spodziewa się po pierwotnym agresorze takiego zagrania to już nasze kolejne zagranie będzie traktowane z dużo większym respektem. Wszystko zależy od tego jaki image ma nasz przeciwnik. Jeśli jest to gracz loose a my nie trafiliśmy zupełnie nic to wtedy rzeczywiście należy rozważyć przejście w tryb pasywny, ponieważ istnieje niewielka szansa, że wygonimy naszego rywala z puli. Natomiast jeśli gramy przeciwko zachowawczemu graczowi, który nie chce angażować się w pulę ze średnią ręką to nasze kolejne zagranie na turnie może zmusić go do spasowania silniejszej ręki niż nasza. Dlatego uważam, że w większości przypadków, kiedy nawet nie trafiliśmy flopa to po naszym zagraniu kontynuacyjnym na flopie powinniśmy ponowić je na turnie.

    Sytuacje kiedy turn należy przeczekać

    * kiedy w rozdaniu jest więcej niż jeden gracz oprócz nas
    * kiedy turn skompletował jakiś oczywisty draw
    * kiedy nasz przeciwnik jest bardzo loose a my całkowicie nic nie trafiliśmy

    Oczywiście powyższe założenia należy modyfikować w zależności od naszych obserwacji poczynionych na przeciwniku (inaczej gramy przeciwko graczowi, który lubi slowplayować monstery i wysokie pary inaczej przeciwko takiemu, który silne układy zawsze przebija)


    http://www.pokertexas.pl/pokerowa-st.../gra-na-turnie

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Wyszków
    Posty
    162
    Dzieki za link... Sporo czytania... Tego mi brakowało. Teorii nigdy za wiele

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez laziale87 Zobacz posta
    * kiedy nasz przeciwnik jest bardzo loose a my całkowicie nic nie trafiliśmy
    A czy w takim wypadku w ogóle jest sens dawać continuation bet?

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    A czy w takim wypadku w ogóle jest sens dawać continuation bet?
    Z artykułu wynika, że nie i ja się z tym zgadzam.

    Pepone

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No i 1/3, 1/2 puli to za mało. Chyba raczej około 2/3.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Aby wiedzieć czy robić CB i czy grać na TURNIE wystarczy mieć PAHUDA i bardziej szczegółowe staty.

    Polecam

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Z artykułu wynika, że nie i ja się z tym zgadzam.

    Pepone
    Artykuł (a przynajmniej ta zacytowana część) mówi o sytuacji na turnie po naszym continuation bet na flopie. Czyli podbijaliśmy pre-flop, na flopie też i na turnie nagle się okazało, że nasz przeciwnik jest loose

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Artykuł (a przynajmniej ta zacytowana część) mówi o sytuacji na turnie po naszym continuation bet na flopie. Czyli podbijaliśmy pre-flop, na flopie też i na turnie nagle się okazało, że nasz przeciwnik jest loose
    Mimo wszystko, jeśli nawet z artykułu nie wynika, to ja nie polecam betowania kotynłacyjnie po nietrafionym flopie graczy loose. To nic innego jak blef, a takiego gracza z reguły nie wyblefujesz.

    Pepone

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    bet 1/3 pot to jedno z gorszych zagrań, daje oddsy reszcie którzy są w rozdaniu. Ja zawsze wle co najmniej 2/3 a przeważnie bet pot!!