Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Warsaw
    Posty
    51
    Witam;

    Od wczoraj przesladuje mnie jedno rozdanie, ktore oczywisice przegralem. Zastanawiam sie gdzie popelnilem bledy a moze powinienem uznac to za bad beat i jak powinienem zagrac zeby wyjsc z tego zwyciesko zatem prosze szanownych kolegow o opinie.

    Bylo to drugie rozdanie turnieju Expekt Sit & Go 6 graczy, wpisowe 5+0,5 $
    Blindy 10/20 kazdy po 1 500$, pierwsze rozdanie nie wnioslo zadnych informacji 5 x fold.

    Seat 1: tomimi ($1,500.00 in chips)
    Seat 3: strapped4cash ($1,490.00 in chips) DEALER
    Seat 5: pesone72 ($1,510.00 in chips)
    Seat 6: donovon328i ($1,500.00 in chips)
    Seat 8: mevelou ($1,500.00 in chips)
    Seat 10: dburns ($1,500.00 in chips)

    pesone72: Post SB $10.00
    donovon328i: Post BB $20.00

    *** HOLE CARDS ***

    mevelou: Fold
    dburns: Call $20.00
    tomimi: Call $20.00
    strapped4cash: Call $20.00
    pesone72: Call $10.00
    donovon328i: Check

    *** FLOP ***

    pesone72: Check
    donovon328i: Check
    dburns: Check
    tomimi: Check
    strapped4cash: Bet $100.00
    pesone72: Fold
    donovon328i: Call $100.00
    dburns: Fold
    tomimi: Call $100.00

    *** TURN ***


    donovon328i: Check
    tomimi: Check
    strapped4cash: Bet $200.00
    donovon328i: Fold
    tomimi: Raise $800.00
    strapped4cash: Allin $1,360.00
    tomimi: Allin $420.00
    *** RIVER ***


    strapped4cash: wins FLUSH !


    Moje przemyslenia podczas rozdania:

    PRE-FLOP
    Poczatkowa faza turnieju wiec suited connectors mile widziane na niepodbitym pre-flopie. Na flopie odpuszcze jesli nie bedzie wejsca na stira otwartego, kolor, badz nie da mi uklad dwoch par.

    FLOP
    Brak zagrozenia kolorem, nikle szanse na wyzsze dwaie pary, idealna pozycja szkoda przestraszyc (przypominam ze to poczatkowa faza turnieju wiec i zaangazowanie w agresywna gre graczy niewielkie ze wzgledu na brak wskazowek odnosnie poszczegolnych graczy i ich strategi) Decyduje wiec zagrac slowplay. Widzac podbicie o 5 x BB mysle blefuje. Wykluczam raczej overpair ze wzgledu na brak aktywnosci pre-flop.Sprawdzam

    TURN.
    Pojawia sie zagrozenie kolorem wiec wysoki re-raise (nie raise zeby podbicie wygladalo na mocno przekonywujace) poniewaz mam na celu zakonczyc to partie nie ogladajac river ze wzgledu na mozliwosc skompletowania koloru badz wyzszych dwoch par. Na moj re raise all-in...ja rowniez.

    RIVER
    Bez komentarza.

    Zastanawiam sie gdzie popelnilem blad. Czy powinienem mocno podbic na flopie? Nie sadze by to pomoglo skoro facet ma top pair z w miare mocnym kickerem? Nie przekonaloby go to poniewaz nie dawalem oznak pre-flop ze moge miec overpair.A moze na jego all-in powinienem nacisnac fold ?
    Czy wedlug was w tym rozdaniu zostaly popelnione bledy i jesli tak jak byscie to rozegrali? A moze powinienem zaliczyc to jako bad beat i szybciutko zapomniec ?

    Bardzo prosze o rady i komentarze.

    Z gory dzieki

    tomimi

    PS.Do zobaczenia na Expekt sobota 15.00 500 000$ Giveaway final

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    fold PF, w sng nie rozgrywaj takich rąk, to nie mtt.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Warsaw
    Posty
    51
    Hmmm... nie jestem ekspertem pokerowym ale moze to zabrzmi smiesznie ale zaskoczyla mnie ta odpowiedz. Nie zagralbym takiej reki w mtt ze wzgledu na to ze odbywaja sie one w 10 graczy tak wiec szansa skompletowania wyzszego ukladu przez jednego z graczy jest znacznie wyzsza niz w 6-osobowym sit & go szczegolnie na poczatku turnieju. Co wiecej trafienie takiego ukladu np w stricie czy dwoch parach (poza moze tym przypadkiem ) jest dochodowym podejsciem.

    W 6 osobowym sit & go nie mozesz czekac tylko na premium hands poniewaz blindsy zjedza cie w sekunde stad moje zdiwienie ta odpowiedzia...ktora oczywisice bardzo szanuje.

    Prosze podaj argumentacje swojej odpowiedzi oraz czy zostaly popelnione bledy po flopie.

    Dzieki

    tomimi

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Blindy są za niskie, aby się pakować w kłopoty z tak problematyczną ręką, wolałbym widzieć tutaj +87s jeśli już, 43s jest po prostu słabe, mimo jakiegoś tam potencjału. Grywam sng wg innej strategii, obserwuj na razie co się dzieje, zobacz kto limpuje i gra za dużo potów, później atakuj tych słabiutkich limperów, którzy aż proszą się o wywalenie z rozdania. Takie zagranie jest na zasadzie "proszę traf flopa to wygram te 5xbb", poza tym dopuszczasz blindy do gry za darmo.

    A co do mojego nawiązania w MTT, w MTT powinieneś gromadzić żetony, między innymi trafiając flopy z suited connectorami i wysysając do cna gościa z AA, w sng takie zagrania na dłuższą metę się nie opłacają, bo formuła tego jest inna.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Warsaw
    Posty
    51
    A gdybysmy zalozyli ze jestem na duzej w ciemno i nie mam koniecznosci foldowania zeby zobaczyc flopa jak byscie ocenili gre po flopie ?

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    293
    Cytat Zamieszczone przez tomimi Zobacz posta

    FLOP
    Brak zagrozenia kolorem, nikle szanse na wyzsze dwaie pary, idealna pozycja szkoda przestraszyc (przypominam ze to poczatkowa faza turnieju wiec i zaangazowanie w agresywna gre graczy niewielkie ze wzgledu na brak wskazowek odnosnie poszczegolnych graczy i ich strategi) Decyduje wiec zagrac slowplay. Widzac podbicie o 5 x BB mysle blefuje. Wykluczam raczej overpair ze wzgledu na brak aktywnosci pre-flop.Sprawdzam
    Tutaj był błąd, powinieneś dać tu re-raise 400 i miałbyś problem z głowy. Dwie pary to chyba najgorsza ręka na slowplay no chyba, że liczysz, że na turnie spadnie full.

    Na turnie co najwyżej call i reevaluate river (Jeżeli już zdecydowałeś się na slowplay) Koleś może mieć, seta, staighta albo draw w którym bedziesz 6:4 fav, a chyba nie chcesz się pakować w coinflipa na początku turnieju. Ja na turnie stawiałbym go na 67 clubs, easy fold.

    Slowplay wydaje mi się strasznie nadużywany, proponuję rozdział na ten temat z SS Brunsona, wydaje mi się to najrozsądniejszy pogląd na ten temat(slowplay fula na bordzie z FD lub karety, żeby dać przeciwnikowi zlapać top fula), ale to co zrobileś mija się z celem. Jeżeli mówisz, że nie uważasz, że przeciwnik ma over pair to czego od niego wymagasz, że będzie ostro raisował z Q8? Slowplay dla samego slowplayu nie ma sensu. Przy dwóch przeciwnikach bez raisów pf jest prawie pewne, że będą do czegoś drawować, a w takim wypadku powinni zapłacić za każdą następną kartę. Tym bardziej, że może Cię bić każda kolejna karta (zakładamy, że jeden koleś ma x8). Uważasz, że w tym momencie masz najlepszy układ i nie jest to absolute nuts to MUSISZ go bronić!

    Podsumowując:

    1.
    PF raczej fold, ale call też jest ok. Ja pomyślałbym raczej o raisie do 100, ale to tak tylko z myślą o bluffie na flopie (masz pozycję).

    2.
    Na flopie koniecznie duży raise

    3.
    Jeżeli nie było raisu na flopie to teraz pasive mode i ocenić co robimy na riverze( za dużo tu drawów). A w STT oddsy to jednak nie wszystko i ja przyjamniej staram się nie wchodzić w jakieś losowe rozwiązania w których będę faworytem rzędu 6:4 na samym początku.

    Koleś zagrał na tym turnie źle i mu się poszczęściło, ale twoim błędem był brak raisu na flopie, który doprowadził do takiej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez monthy ; 09-08-2007 o 13:09

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Warsaw
    Posty
    51
    Bardzo Ci dziekuje za komentarz.
    Rzeczywiscie czym wiecej mysle na ten temat zauwazam blad dokladnie tam gdzie go okresliles.

    Uwazam ze podstawowym bledem bylo brak reiasu na flopie. Mam wrazenie ze zakonczyloby to rozdanie i koles nie ciagnalby dalej.

    Co do naduzywania slowplay to prawda ! Nie wolno nie wolno tego robic przynajmniej z dwoma i to nie najwyzszymi parami. Przeanalizowalem takie rozdania w PT i musze stwierdzic ze jestem na minusie slowplajujac z dwoma parami, to kosztuje zbyt wiele! Ilez to razy river pozwalal dobrac do wyzszego ukladu przeciwnikowi a wtedy to juz baaardzo drogo kosztuje...

    Dzieki

    tomimi