Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    ...ale ponieważ po 5 miesiącach zatęskniłem za Wami i wpadłem na wtorkowy tuniej, a co za tym idzie spotkał mne wstrząs chciałem Wam zadać kilka odważnych pytań:
    1. Jak oceniacie funkcjonowanie trzech różnych lig WLP ( mam oczywiście na mysli Ursynów )
    2. Jak długo przy takim systemie liga jeszcze potrwa?
    3. Czy z perpektywy czasu oceniacie wprowadzenie ligi za 50 PLN ( jako odpowiedź na bemowo... bez urazy ale wiecie ) to dobry ruch?
    4. Czy high stakes to w ogóle liga?
    5. Jak zatrzymać galopujący rozwój ligi wtorkowej?
    5. Dlaczego Karlos nie umie trzymac jezyka za zębami?

    Odpowiedzi na pytania "mile" widziane.

    Karlos

    no offence nie zabrzmi banalnie ? - no offence tak mi trochę żal...

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    131
    1.Jak były 2 to było lepiej. Teraz szkoda że rozbiła się formacja WLP.

    2.Myślę ze nadal będzie działać przy frekwencji ok. 33 średniej (wiele osób podobno ma zacząć od tego sezonu chodzić – takie ploty na salonach)

    3.czy dobry…. Na 100% nie można powiedzieć że to zły ruch. Po prostu przyniósł rezultaty nieoczekiwane. Small stakes zawsze będzie bardziej lokalny ponieważ niektórym osobom się nie opłaca z daleka odjeżdżać. Jak już ugrają te 400zł (co będzie się zdarzać raczej rzadko) to potem autobusami nocnymi się tłuc (taxi się nie kalkuluje) w domu o 5 (Targówki itd.) i cały dzień następny w dupe.

    Poza tym… Jak było tylko WLP to miło było jak frekwencja była bardzo wysoka, co tydzień jakieś nowe twarze. Pamiętam że wtedy że to był okres najciekawszy i najbardziej ekscytujący.

    Podsumowując WLSS zrobiło, jeżeli chodzi o moją skromną osobę, więcej złego niż dobrego.

    4.Oczywiście że WLHS to jest liga. Ale nie ma co w niej grać jeżeli nie ma się gwarancji że będzie się na 95% spotkań. Pamiętam że jak tam grałem w pierwszym sezonie to wkurwial mnie zróżnicowany rake i punktacja.

    W WLP turniej mistrzów jest bardzo miłym dodatkiem do samych spotkań ligowych a w WLHS Turniej mistrzów to praktycznie jedyny sens całej ligi.

    5. Likwidacja WLSS i pozostawienie WLP bez zmian (ja bym był za tym ) ale najbardziej optymalne chyba jest Likwidacja WLSS i zrobienie WLP za 80zł albo WLSS za 25zł a WLP za 100 (80) zł. Nie wiem jak ale na pewno trzeba coś zrobić!

    6. hmmm… czasem trzeba


    Pozdro BATON

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    1,493
    Od nowego sezonu WLP zostanie przeniesiona na poniedziałek i zostanie obniżone wpisowe do niej.
    We wtorek będziemy grali turnieje w dość "rozrywkowej" formule - szczególy wkrótce.

    Generalnie WLP za 100zł już od 2 sezonów zaczeło przeżywać kryzys - moim zdaniem wynika to z tego że jest to kwota za wysoka dla czesci graczy i za niska dla innych. Potwierdziło się to po wprowadzeniu ligi small stakes.

    W tej chwili w Warszawie mamy po prostu za duzo turniejow - dla ludzi grajacych w pokera powaznie dla ktorych jest to powazne zrodlo dochodu gra w turnieju za 100zł nie kalkuluje się. Dlatego Ci gracze wolą pojawić się w poniedziałek w Hyattcie, w czwartek na WLHS a we wtorek przychodzą o 22:00 na granie stolikow. Znowu dla graczy traktujacych pokera rozrywkowo 100zł to dosc duza kwota do wydania za turniej. Ponadto granie 2 turniejow w trakcie tygodnia jak rano trzeba isc do pracy stanowi problem.

    Chcialem jeszcze tutaj zauwazyc ze frekwencja na WLP rosla do czasu jak wprowadzilismy wpisowe 100zł - wtedy z kazdym sezonem frekwencja zaczela byc coraz nizsza - wydaje mi sie ze jest to jakas bariera psychiczna dla nowych graczy.

    W trakcie ostaniej ligi WLSS zostala wsrod graczy przeprowadzona ankieta kiedy najbardziej odpowiada im granie - wyniki byly takie ze we wtorek moglismy juz sie nie pytac czy lepiej grac WLP we wtorek czy poniedziałek (zdaje sie ze tylko 2 albo 3 osoby z grajacych w poniedzialek wybralo wtorek jako dzien bardziej im odpowiadajacy). Dostosujemy sie do "woli ludu" i zobaczymy jak rozwina sie ligi.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    witam !
    mam nadzieje ze na forum tez wracasz bo ostatnio nie ma zbytnio czesto czego analizowac

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    247
    Cytat Zamieszczone przez Jani Zobacz posta
    Generalnie WLP za 100zł już od 2 sezonów zaczeło przeżywać kryzys - moim zdaniem wynika to z tego że jest to kwota za wysoka dla czesci graczy i za niska dla innych. Potwierdziło się to po wprowadzeniu ligi small stakes.
    achh....

    Ciśnie mi się na usta tylko jedno ... A nie mówiłem (lub pisałem)

    pozdrawiam

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Sie ma Soprano,

    jak wrócę do gry to i możę coś wrzucę... na razie muszę wybrać gdzie grać...

    Karol

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Osobiście nie wierzę, że WLP w obecnej formie mogłaby zwiększać frekwencję. Są głosy że przyjdą nowi zawodnicy. A powiem, że są też tacy co rozważają przychodzenie na turnieje w których gra po 20 osób. To po prostu przestaje być ciekawe. Ostatnio nawet small stakes jest ciekawszy - olać już wpisowe, ważne że gra dużo więcej osób. Jestem za połączeniem tych lig, wtedy będzie jeden większy turniej więc i ciekawsza zabawa.

    Proponowałem na jednej lidze pomysł dodatku do ligi High Stakes. Moja sytuacja podobnie jak Batona jest taka, że od razu wiem, że jestem w stanie zagrać w max 9-10 turniejach na 13. To od razu powoduje, że płacenie formuły 150+180zł, albo chocby 220+110zł jest bezsensowne. A więc: Zawodnik przed rozpoczęciem sezonu ogłasza, że wyklucza sam siebie z turnieju mistrzów. Następnie płaci tylko tyle do każdego turnieju ile idzie na nagrody + house (np 150+30zł) .Jest istotne, aby można to było zrobić tylko na początku, aby wyeliminować różne ewentualne patologie

    Być może raz w miesiącu da sie zrobić jakieś ciekawe rebuye?

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez Rado Zobacz posta

    Być może raz w miesiącu da sie zrobić jakieś ciekawe rebuye?
    Wlasnie, ktos sobie przypomina, kiedy ostatni raz odbyl sie weekendowy 50 z rebuyami?

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    965
    Cytat Zamieszczone przez Jani Zobacz posta
    Od nowego sezonu WLP zostanie przeniesiona na poniedziałek i zostanie obniżone wpisowe do niej.
    Czy dzisiejszy poniedziałek jest 1 dniem nowej ligi, czy dopiro następny? Starałem się znaleźć posty na ten temat, ale niestety nigdzie nie jest to uregulowane. Czy: liga; jutro; nie?

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    27
    Cytat Zamieszczone przez Jani Zobacz posta
    Do turnieju mistrzów zakwalifikowało się 9 najlepszych graczy sezonu.
    Turniej ten odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

    Turniej WLSS w przyszłym tygodniu w związku z tym nie odbędzie się.

    wystarczy trochę poszukać