Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: stacking tables

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Od początku mojej przygody z multitablingiem grałem kaskadą na party poker, jest ona nieporównywalnie lepsza od tej na stars, gdzie stoły się rozwalają po całym pulpicie i nie da się zauwazyć żadnego "ładu i składu".

    Trochę to mnie tiltuje i ostatnio grając 18 stołów po prostu straciłem trochę kasy przez te beznadziejne (imho) ustawienie stołów.

    Potem nałożyłem sobie wszystkie stoły na jeden i to już była lepsza opcja.

    Nie mniej nie o tym chcę napisać. Party poker wprowadziło zajebistą opcję ustawiania stołów, zwaną stacking:
    PartyPoker.com - How to Play - Table Stacking Beta

    wygląda w praktyce to tak:



    (odpaliłem play money bo juz nie mam tam kasy)

    Mamy jeden główny stół po lewej na którym własnie mamy do podjęcia decyzję (tak jak to jest w kaskadzie), a za pomocą tej tabelki po prawej monitorujemy akcję na wszystkich pozostałych stołach. Za pomocą tej tableki możemy też wykonywać akcję na tych pozostałych stołach, a także obserwować ją po spasowaniu naszych kart, nie musimy w ogóle przełączać na widok całego stołu wszystko widzimy w tej tabelce.

    Np. jesteśmy w jakims grubszym rozdaniu grając 16 stołów, a widzimy że na kilku stołach dostalismy jakieś śmieci więc już możemy sobie na tej tabelce odznaczyć [x] fold tych śmieci na pozostałych stołach.

    Zalety tego sa ogromne, stoły nie rozwalają się po całym pulpicie, mamy na widoku tylko jeden główny stolik a mimo to monitorujemy dosłownie wszystko co się dzieje na pozostałych stołach.

    Testowałem tę opcję na party grając 18 stołów i wydajność tego ułożenia jest nieporównywalnie lepsza do zwykłej kaskady. Dlaczego? Czasem jesteśmy w jakimś grubszym rozdaniu na dwóch stołach, więc grając kaskadę musiałem te stoły zwykle przesuwać na prawą stronę pulipitu żeby na nich się skupić (np. na dwóch stołach dostaliśmy AA na raz i akcję przed nami). W przypadku stackingu nic nie musimy przesuwać, bo widzimy co się dzieje na obu tych stołach na raz, nawet mając tylko jeden z nich na wierzchu, a drugi obsługując z tej tableki po lewej.

    Grając multitabling na stackingu rozgrywałem więcej rąk niż za pomoca kaskady (szybciej podejmowałem decyzje).


    i teraz pytanie: czy pokerstars ma kiedyś zamiar wprowadzić takie udogodnienie dla multitablerów którzy nie mają kilku monitorów? Ja lubię minimalizm, nie lubię latać wzrokiem po całym pulpicie, lubie miec jeden stół na wierzchu i ta opcja jest najlepsza, bo pomimo że jest tylko jeden stolik na widoku to i tak zawsze wiemy co się dzieje na reszcie stołów a to jest niemożliwe w przypadku zwykłej pokerstarsowej kaskady. A wiadomo że nie zrobie tile tables na jedenym monitorze 21' gdy gram kilkanaście stołów.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880


    Tak to wygląda na kilkunastu stołach. Po lewej mamy wyświetlony stolik główny na którym mamy podjąc decyzję, u góry po prawej w tabelce mamy wyświetloną akcję na stole poprzednim gdzie weszliśmy allin z AKs i widzimy jak przebiega całe rozdanie bez potrzeby przełączania stołu (jeśli wygramy rozdanie to wyświetla sie odpowiedni komunikat w tej tabelce po prawej).

    Poniżej w tej tabelce mamy wyświetlone ręce jakie mamy na wszystkich innych stołach, wyświetlana jest pozycja na której znajdujemy się na stole oraz informacja ile osób wrzuciło już kasę do puli przed nami (ile osób bierze udział w rozdaniu). Np. stolik gdzie mam A8o, jestem na MC-mała ciemna i przede mną 4 osoby z 4 weszły do rozdania, czyli nikt przede mną nie spasował, natomiast na stole gdzie mam 96o jestem na pozycji D-2-czyli dealer-2, przede mną na stole 6 osób miało decyzję do podjęcia, z czego 3 osoby włożyły kasę do puli i 3 spasowały, dlatego pokazuje 3/6.

    Obok jeszcze jest ważna informacja ile sekund mamy na podjęcie decyzji na danym stole, na stoliku z A8o mamy 18 sekund dla przykładu.



    JA CHCĘ TAKĄ OPCJĘ NA POKERSTARS!!! To jest na prawdę zajebiste udogodnienie dla multitablerów.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 15-01-2010 o 12:33

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    A jak to wygląda w praktyce (screen z gry)? Nie chodzi mi o zwykły "stack" gdzie jeden stół jest nałozony na drugi etc. tylko o dokładnie taki sam stacking jaki jest na partypoker, gdzie można monitorować akcję na wszystich stołach. To najlepsza opcja nawigacji stołów jaką kiedykolwiek widziałem. I jest defaultowa, nie trzeba ściagać żadnych dodatków...

    Może PS wprowadzi takie coś?

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496
    tak, rozumiem o co Ci chodzi ale narazie zostaje tylko to
    probowalem tego ale nie lezalo mi jakos,
    mysle za warto spytac na 2+2 moze ktos z PS odpisze

    aaa z tego co sobie przypomnialem co do tego skryptu to wszystkie stoly byly jeden na drugim ustawione (tak sobie ustawilem) i jak byl ruch to ustawilem aby stol pojawial sie na drugim monitorze, a gdy wykonalem ruch stol wracal do kaskady a nastepny stol z ruchem pojawial sie znow na drugim monitorze
    Ostatnio edytowane przez babilon16 ; 15-01-2010 o 13:29

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Czy przedstawiciel PS mógłby skrobnąć do centrali z zapytaniem czy kiedykolwiek takie udogodnienie będzie wprowadzone na sofcie pokerstars?

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    19
    Ja gram aktualnie 10-12 stołów kaskadą na pokerstars i nie przeszkadza mi to nawet, ale muszę powiedzieć, że ta opcja PartyPoker rzeczywiście trafna. Duże udogodnienie i również chętnie zobaczyłbym ją na ps.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    manuale ustawienie stolow w stack to chyba nie jest wielkie wyzwanie?

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    krolewicz, ale do tego obok jest okno, na ktorym wszystko widac tzn jakie rece dostajesz, akcje na stole. Jest to spore ulatwienie - sam testuje teraz.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Co zrobić żeby ktoś się tym zainteresował?
    Myślicie że dobrze by było skrobnąć do supportu ps maila z tą sugestią?